Garanti’den ‘Yazar kasa POS’a geçişte yeni çözüm

Garanti Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ), Maliye Bakanlığı tarafından uygulamaya alınan yeni mevzuatın ardından, “Yazar kasa POS”a geçiş sürecinde, işletmelerin ihtiyaçlarına çözüm sunuyor.

GÖSAŞ, Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun’a uygun olarak 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazları” kullanması zorunlu olacak işletmelere, nakit akışları bozulmadan en uygun ödeme koşullarıyla mevcut cihazlarını değiştirme imkanı sağlanıyor.

Değişim kampanyası kapsamında, dileyen işletme sahipleri 444 0 337 nolu çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcilerinden veya Garanti Bankası şubelerinden bilgi alabiliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Onur Genç, “GÖSAŞ olarak, ‘Yazar kasa POS’a geçiş sürecinde, cihazları en uygun ödeme koşullarıyla müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Müşterilerimiz, üzerinde hem yazar kasa hem de POS donanımı bulunan, mevcut yazar kasalardan çok daha teknik özelliklere ve yüksek güvenliğe sahip yeni nesil cihazları, günlük hayatlarını değiştirmeden, cihaz bedeli ödemek zorunda kalmadan, Ingenico ‘Yazar kasa POS’ ile değiştirebiliyor” ifadelerini kullandı.

GÖSAŞ’ın müşterilerine ürünü ayda 33 TL’den başlayan taksitlerle ödeme imkanıyla sağlayacağını belirten Genç, “Hedefimiz, 1 Ocak 2016 itibarıyla kullanım zorunluluğu başlayacak olan süreçte, tüm işletmeleri, en hızlı şekilde, üstün performans ve kullanım kolaylığına sahip yeni nesil cihazlara kavuşturmak” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir