Geleneksel ve teknoloji Runtastic’in yeni saatinde birleşti

Runtastic, giyilebilir cihaz piyasasını adım, uyku ve çok daha fazlasını takip edebilen yeni analog saatiyle sallamaya aday.

Runtastic, geleneksel saat modası ile modern bir fitness takipçisinin fonksiyonlarını birleştirdiği yeni giyilebilir cihazı Runtastic Moment’ı duyurdu. Tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan Runtastic Moment, farklı kadranlar, kayışlar ve renklerde kullanıcı ile buluşuyor.

Runtastic Me uygulaması ile senkronizasyonun ardından, geleneksel bir saat saat gibi görünen cihaz, piyasadaki en kapsamlı fitness takip cihazlarından birine dönüşüyor. Bu haber, Runtastic’in Adidas Grup tarafından 240 milyon Dolara satışının gerçekleştiği haberinin hemen ardından geldi.

Moda ve fonksiyonellik

Runtastic’in kurucularından ve CEO’su Florian Gschwandtner; “Geçtiğimiz yıllar içinde, Runtastic de dahil olmak üzere, bir çok şirketin kullanıcı ihtiyaçlarını çeşitli takip cihazları ile gidermeye çalıştığını izledik. Şu an piyasada bulunan ürünlere bakarak, moda ve fonksiyonellik arasında ciddi bir boşluk olduğunu gördük. Bu sebeple, kullanımı kolay, estetik olarak güzel görünürken alışkanlık kazandıracak Runtastic Moment’ı geliştirdik.” şeklinde konuştu.

Gelişmiş özellikler

Runtastic Moment, kullanıcılarının Adım ve Mesafe, Aktif Dakika, Yakılan Kalori, Uyku Döngüleri ve Hedeflerini takip etmesini sağlayan analog bir saattir. Kullanıcılar günlük ilerlemelerini saatin üzerindeki gelişim göstergesinden görebilirken, aktif olmadıkları zamanlarda titreşimli uyarılar almayı da seçebilirler. 100 metreye kadar su geçirmez olan Moment, her türlü aktivite sırasında kullanılabilir, yüzme, dalış hatta duş. Standart bir batarya kullandığından, şarj edilmesi de gerekmemektedir.

Herkese uygun bir dizayn

Runtastic topluluğunun çok geniş olduğunun, dünyanın dört bir yanında, farklı dilleri konuşan, farklı fitness seviyelerinde olan ve çeşitli hedefleri olan kişiler olduklarını biliyoruz. Bunun bilincinde olan Runtastic, tek çözümün herkese uygun olmayacağının da farkında. Bu yüzden Runtastic, 4 kategoride özetlenebilecek 10 eşsiz dizayn ile Runtastic Moment’ı kullanıcıları ile buluşturuyor:

Runtastic Moment Fun: Alüminyum kasası, çizilmez camı ve kullanımı rahat silikon kayışı ile Moment Fun eğlenceli ve aktif kişilikli kullanıcılar için. Renk alternatifleri; raspberry (pembe), plum (mor), sand (kum) ve indigo (lacivert) – 129,99$

Runtastic Moment Basic: Moment Fun’a benzer olmakla beraber, Moment Basic daha geniş ve çelik kadrana sahip. Beige (bej) ve black (siyah) renklerde mevcut – 129,99$

Runtastic Moment Elite: Sofistike bir görünüm için tasarlanan Moment Elite, alüminyum kasaya, çizilmez cama ve yüksek kalite tekstil & deri kayışa sahip – 179,99$

Runtastic Moment Classic: Şık tarzı, çelik kasası, çizilmez camı ve deri kayışı ile 3 renk seçeneğine sahip; silver, rose ve gold – 179,99$

Gschwandtner sözlerine, “Moment’ı tasarlarken, kullanım kolaylığını stil ile birleştirmek önceliğimiz oldu. Bir saat, hem kadının, hem de erkeğin en sık kullandığı aksesuar. Bu noktada, kullanıcılarımıza, harika görünürken ilginç veriler elde edebilecekleri, potansiyel olarak da hayatlarını değiştirebilecekleri, yüksek kalitede bir ürün sunmaktan çok mutluyuz.” şeklinde devam etti.

Runtastic Me Uygulaması

Şirket, geçen yıl, Runtastic Me uygulamasını, Runtastic Orbit için geliştirmişti. Uygulama bu yıl daha da gelişerek, Runtastic Moment ile de birlikte çalışacak biçimi aldı. Runtastic Moment verileri kablosuz olarak Runtastic Me uygulaması ile senkronize oluyor ve kullanıcılar istatistiklerini, günlük gelişimlerini görebiliyor ve İz (Streak) gibi özelliklerin yanı sıra hedef koyabiliyor ve kişisel rekorları kırabiliyor. Uygulama aynı zamanda, derin ve hafif uykunun yanı sıra uyku süresi ve uyku döngüleri hakkında da detaylı bilgi veriyor.

Türkiye’deki kullanıcılar Runtastic Moment’i internetten alabilecek

Türkiye’deki kullanıcılar, Runtastic donanımlarını Runtastic Online Dükkan’ın yanı sıra çok yakında perakende mağazalardan da temin edebilecekler.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir