Gençlerin bilgisayarda tercihi yine Toshiba

Mediacat’in Mayıs sayısı için A kampüs’e yaptırdığı araştırma sonucunda “Bilgisayar alırken hangi markayı tavsiye edersin?” diye sorulduğunda % 30.6 ile Toshiba birinci sırada yer aldı.

Araştırma ile gençlerin satın alma kararına etkisi mercek altına alındı. Ailen aşağıdaki ürün gruplarından hangilerini alırken senin fikrine danışır? sorusunun 17-25 yaş arasındaki katılımcıların; aşağıdaki ürün gruplarından hangilerini alırken genç aile fertlerine danışırsın? sorusuna ise 25 yaş ve üzeri (25-75) katılımcıların yanıt verdikleri araştırma da Toshiba % 30.6 ile ciddi üstünlük sağladı

Çoklu seçim yöntemi kullanılarak katılımcılardan farklı kategorilerde seçim yapmalarının istendiği araştırmada, katılımcılara birden fazla kategoride seçim yapma hakkı tanındı. İki çatı sorunun altında yer alan kategoriler arasında da birçok farklı ürün konusunda hangi markanın tavsiye edildiği sorusu soruldu. Sorular açık uçlu olarak tasarlandı.

Araştırma sonucunda gençlerin fikrine en çok başvurulan ürünlerin zirvesinde teknoloji ürünlerinin yer alması dikkat çekti. Buna göre 17-25 yaş arası gençlerin % 74,2 si ailelerinin bilgisayar alırken kendilerinin fikirlerine danıştığını belirttiler. Gençlerin teknoloji ürünleri konusunda marka bazlı tavsiyelerine bakıldığındaysa Toshiba’nın % 30,6 ile en çok tavsiye edilen marka olduğu sonucu ortaya çıktı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir