General Mobile’ın yeni akıllısı ‘GM 5 Plus’ satışa çıktı

En güncel teknolojileri kullanıcısıyla buluşturan General Mobile, Android One programının yeni üyesi ‘GM 5 Plus’ı, İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde, iş ortakları Google ve Qualcomm ile birlikte düzenlediği bir etkinlik ile Şubat ayında tanıtmıştı.

GM 5 Plus, 18 Nisan Pazartesi itibariyle, Uzay grisi, Gümüş, Altın ve Roze altın olmak üzere 4 farklı renk seçenekleri ile 999 TL (KDV Dahil) Peşin fiyatı ile kullanıcılar ile buluştu. GM 5 Plus ayrıca Turkcell ve Vodafone satış noktalarında, tarifeye ek olarak 12, 24 ve 36 ay taksit seçenekleriyle de satın alınabiliyor.

GM5Plus2

Çok şık, ince ve metal çerçeveli kaliteyi hissedebilecekleri bir tasarımı, en güncel Android versiyonu ile buluşturan GM 5 Plus modeli, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir çok özelliğe sahip.

General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, “Günümüzde ‘selfie’ çok daha fazla kullanılmaya başladığı için, ön ve arka kamerayı aynı, Sony sensörlü ve Flaşlı 13 MP yaptık. Kullanıcılarımıza sınıfında lider bir ‘selfie’ deneyimi yaşatacağız” dedi.

GeneralMobile-GM5Plus2

Qualcomm işbirliği ile 8 çekirdek 64 bit güçlü işlemci ve 4.5G CAT-7 modem ile Avrupa’da bir ilki gerçekleştirdiklerini, tüketicilerine süper hızlı interneti 300Mps Download, 100Mps Upload ile deneyimleyeceklerini belirten Gölcü, kullanıcıların, sosyal medya, fotoğraf, canlı video çekimlerini en hızlı şekilde yükleyebileceklerini, müşterilerin tek elle kullanabilecekleri en büyük ekran olan 5.5 inç boyutunu, dayanıklı Gorilla Glass 4 ekranı ve 79% ekran-kasa oranı ile geliştirdiklerini, GM Turbo Charge özelliği ile 3100 mAh pilin çok daha hızlı doldurulabileceğini, 3GB RAM ve 32GB dahili 128GB arttırılabilir hafızası ile de güçlü bir donanıma sahip olacağını belirtti.

GeneralMobile-GM5Plus1

General Mobile’ın başarısını, Android One ile dünyaya açılarak devam ettireceğini belirten General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, Google ile Android One programı çerçevesinde gerçekleştirilen işbirliğinin ikinci ürünü olarak General Mobile ‘GM 5 Plus’ı satışa sunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

GM5Plus

Yaman, “Android One programı çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz işbirliğimizin ilk ürünü General Mobile 4G, 2015 yılında 15 ülkede çok önemli başarılara imza attı, yapılan araştırmalarda en çok tercih edilen telefonlar sıralamasında üst sıralarda yer aldı. Android One programının ikinci telefonu, General Mobile ‘GM 5 Plus’ modelimizi bu yıl 15 ülkenin ilerisine de taşıyarak dünya çapında başarılara imza atmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

GeneralMobile-GM5Plus

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “General Mobile’ın yeni akıllısı ‘GM 5 Plus’ satışa çıktı

    technokaptan

    (19 Nisan 2016 - 10:34)

    Nexus kullanan biri olarak uzun süredir beklediğim bir cihazdı.Ülkemizde böyle akıllı telefonları görmek çok güzel.Umarım iyi satış rakamlarına ulaşırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir