Gigabyte’tan akıllı telefon GSmart

DataStar, akıllı telefon pazarına Gigabyte GSmart ile giriyor. Öncelikle GSmart G1355 model akıllı telefonu satışa sunan şirket, önümüzdeki günlerde Gigabyte ürün yelpazesini genişletmeyi hedefliyor.

DataStar, akıllı telefon pazarına Gigabyte markası ile giriyor. Türkiye’de daha çok anakart, ekran kartı gibi bilgisayar bileşenleri ile tanınan Gigabyte, notebook’tan tablet bilgisayara,  cep telefonundan işistasyonuna kadar geniş ürün yelpazesine sahip, dünyaca ünlü bir marka. DataStar, Gigabyte’ın GSmart markalı akıllı telefonlarını Türkiye’de satışa sundu.

Öncelikle GSmart G1355 model akıllı telefonu satışa sunduklarını duyuran DataStar Pazarlama Müdürü Mahmut Ulucan, kısa süre içinde Gigabyte markalı farklı ürünleri de tüketicilerin beğenisine sunacaklarını açıkladı. “Gigabyte, Türk kullanıcısının özellikle anakart ve ekran kartı olarak tanıdığı ve tercih ettiği bir marka. Tamamlanmış donanım ürünleri –örneğin notebook, tablet bilgisayar, cep telefonu- ise Türkiye’de fazla bilinmiyor. Biz Gigabyte’ın diğer ürünlerini Türkiye’de satışa sunmayı hedefliyoruz. İlk olarak da akıllı telefonları getirmeye başladık” diyen Ulucan, zamanla diğer ürünlerini de satışa sunmayı hedeflediklerini açıkladı.

Gigabyte GSmart G1355 akıllı telefon, 4.3 inç ekranı ve çift SIM kart desteği ile dikkat çeken bir ürün. Android işletim sistemini kullanan ürün, 800MHz işlemci ve 5M piksel kameraya sahip. Güvenliği önplanda tutan ürün, hem özel alarm sistemine sahip, hem de güvenlik duvarı, potansiyel tehditleri otomatik olarak algılayarak kişisel verileri çalınmasını engellemek için bilinmeyen uygulamaları engelliyor.

Çift SIM kart kullanan GSmart G1355’de SIM kartları arasında geçiş de son derece basit. Tek bir düğmeye dokunarak istenilen SIM kartına geçiş yapılabilen ürün, eğlenceyi de ihmal etmiyor. E-kitap okumak, radyo dinlemek, yüksek çözünürlüklü ekran ile video izlemek ya da oyun oynamak mümkün. Yazı yazmayı da kolaylaştıran ürün, parmağı hiç kaldırmadan harflerin üzerinde gezerek yazma olanağı sağlıyor. Ayrıca, hoparlörü açık kullanmayı kolaylaştıran uygulaması da GSmart G1355’in kullanıcı dostu özelliklerinden biri.

DataStar tarafından satışa sunulan Gigabyte GSmart G1355’in bazı özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

Gigabyte GSmart G1355 Akıllı Telefon

 • Android 2.3 işletim sistemi
 • Qualcomm MSM7227T 800Mhz işlemci
 • 4.3 inç dokunmatik ekran (480 x 800 piksel)
 • Boyutlar: 129.8 x 69.8 x 11.5 mm
 • Ağırlık: 168 gr.
 • Çift SIM kart
 • 32GB mikroSD kart
 • 802.11 b/g/n kablosuz internet, FM radyo
 • Bluetooth
 • 5M piksel kamera
 • Fiyat: 599 TL (KDV dahil).

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir