Türkiye Girişimcilik Vakfı

Girişimcilik programı CaseCampus için başvurular başladı

Akbank ana sponsorluğunda, Endeavor Türkiye tarafından geliştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus için başvurular başladı.
Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre, CaseCampus programı, girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen üniversite 3’üncü ve 4’üncü sınıf ile lisansüstü öğrencilerini online eğitim platformları ve konferanslarla buluşturacak.

İlkbahar ve sonbahar dönemi olarak yılda iki kez düzenlenecek CaseCampus programında, her dönem 100’er genç “Vaka Çalışmaları Programına” ücretsiz katılabilecek. İlkbahar dönemi başvuruları 26 Şubat’a kadar online başvuru yoluyla kabul edilecek.

CaseCampus Vaka Çalışmaları Programı’nda, Endeavor girişimci şirketlerinden BuldumBuldum.com, Düğün.com, Rafinera ve SecureDrive’ın girişimcileri, bugüne kadar yaşadıkları tecrübeleri paylaşacak.

Girişimcilerin tüm öyküleri, deneyimsel öğrenimi teşvik eden bir yöntemle online platformda canlı forum tartışmalarının yanı sıra İstanbul’da gerçekleştirilecek canlı konferanslarla sunulacak. Program içeriği Atılım, Bahçeşehir, Bilkent, Boğaziçi, Dokuz Eylül, İTÜ, İzmir Ekonomi, Koç, ODTÜ ve Özyeğin üniversitelerinden önde gelen girişimcilik eğitmenleri tarafından yönetilecek.

Program bitiminde kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen seçili sayıdaki mezuna, MentorCampus ile Endeavor Türkiye mentorlarından destek almanın yanı sıra TalentCampus ile Endeavor Türkiye ağında yer alan VC ve melek yatırım ağı, start-up ve inkübasyon merkezleri ile Akbank’ta öncelikli staj başvuru şansı tanınacak.

Programla gençlerin iyi uzman ve kaynaklarla buluşturulması, gençlerin uygulamalı öğrenme deneyimlerinin zenginleştirilmesi, inovatif iş dünyası liderlerinin güçlendirilmesi ve girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak ele alınmasına destek verilmesi amaçlanıyor.

Nisan 2016’da başlayacak ve Haziran 2016’da tamamlanacak 8 haftalık programa katılmak isteyen adaylar, “www.casecampus.org” adresinden başvurularını iletebilecek. Program, tüm üniversitelerin her fakülte ve bölümünden 30 yaşaltı lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olacak.

Başvuru formunu eksiksiz olarak dolduran ve kriterlere uygun tüm adaylarla, mart ayı boyunca yüz yüze ve telefon mülakatlarıyla değerlendirmeler gerçekleştirilecek. CaseCampus programına katılmaya hak kazananlar Nisan 2016’da duyurulacak.

İlginizi çekebilir:  Siber hırsızlık için iki sistem açığını birleştirerek kullandılar

CaseCampus programıyla ilgili sorular için “campus@endeavor.org.tr” adresine mail gönderilebilecek.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir