Google Glass’ın üretimini Motorola yapacak

2012 yılında Google tarafından satın alınan Motorola şirketinin Ceo’su Dennis Woodside The Wall Street Jurnal’a verdiği röportajda Motorola’nın önümüzdeki dönemde sadece ortak olarak geliştirilen telefonları değil, aynı zamanda yeni nesil Google Glass gözlüklerini de üretebileceğini ifade etti.

Gözlüklerin geliştirilmiş yeni parçaları Motorola’nın tesislerinde üretilebilir. Fakat söz konusu üretim sürecinin hangi teknolojileri kapsayacağı konusu henüz netlik kazanmış değil. 22 Temmuz 2013 tarihinde Google’ın söz konusu gözlüklere ekran üreten Himax şirketinden hisse satın aldığı bildirilmişti. Bu gelişme doğrultusunda The Wall Street Jurnal’ın haberinde Motorola’nın mamule ait tüm bileşenleri sıfırdan üreteceği bilgisine yer verilmedi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Gazete, Motorola’nın akıllı telefonlar pazarında 2011 yılında %3,8 olan payının 2013 yılının başı itibariyle %1’e düştüğünü, personel sayısında azaltmaya gidilmesine rağmen yine de büyük çaplı bir kar kaybının yaşandığını ve bundan dolayı yeni çıkış yollarının arandığını bildiriyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir