Google Now Launcher, ZTE ürünlerinde

Dünyanın önde gelen cep telefonu üreticilerinden ZTE, Google Now Launcher içeren ilk akıllı cep telefonu lansmanını gerçekleştirdi. Google Now Launcher ve Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip ZTE Blade Vec 4G, ZTE’nin büyüyen LTE pazarında Google ve Qualcomm Technologies ile kurduğu güçlü ilişkileri daha da ileriye götürüyor, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

ZTE, Google Now Launcher’ın mobil cihazlarına eklenmesi için Google ile yakın ve ortak bir çalışma yürüttü. ZTE’nin entegre çoklu modunu içeren 3G/4G LTE ile Android 4.4 işletim sistemine ve Snapdragon 400 işlemciye sahip Blade Vec 4G akıllı telefonu, üç farklı mod (4G LTE-FDD, 3G UMGS/TD-SCDMA) ve dokuz radyo frekansı bandıyla da desteklenerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak şekilde tasarlandı.

ZTE, Android 4.4 ve tüm üst versiyonlarıyla Google Mobile Services ve Google Play’in aktif olduğu akıllı telefonlarda Google Now Launcher’ı yükleyerek sunmayı hedefliyor. ZTE Blade Vec 4G, Google Now Launcher ile sektörde ilk sistematik terminal ses kontrol çözümüne sahip akıllı telefon olacak.

ZTE Mobil Cihazlar CEO’su ve ZTE Corporation Başkan Yardımcısı Zeng Xuezhong, ZTE’nin Google ve Qualcomm Technologies ile kurdukları güçlü ortaklığın, zengin ses kontrol fonksiyonlarının yanı sıra, mültimedya çözümlerini de içinde barındıran, ulaşılabilir fiyatlı premium cihazlar geliştirmeye odaklı hedefleriyle örtüştüğünü açıkladı ve ZTE’nin sınırları zorlamaya, kullanıcılarına mobil teknolojinin sahip olduğu en yeni deneyimleri sunmaya devam edeceğini söyledi.

ZTE Blade Vec 4G’de yer alan Google Now Launcher, ZTE’nin amiral gemisi konumundaki cihazlarının ses tanıma ve kontrol fonksiyonlarının tamamlayıcısı olarak sunuluyor. ZTE Blade Vec 4G, telefonun kilidini açma, arama yapma, gelen aramaları cevaplama, müzik dosyalarını çalma, navigasyon kontrolleri ve fotoğraf çekme gibi fonksiyonları sesle kontrol etmek için güçlü özellikleri içinde barındırıyor.

Google Now Launcher UI, kullanıcıların cihazlarına bir çok ana ekran eklemelerine olanak tanırken, en beğendikleri uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemelerini sağlıyor. Kullanıcılara ayrıca Widget seçeneklerini eklemeleri için farklı bir özellik de sunuluyor; akıllı telefonunu kişiselleştirmek ve kendi zevkine uygun hale getirmek isteyen kullanıcılar, cihazlarında veya bulutta bulunan herhangi bir görüntüyü seçebilir, ayarları kaydetmeden önce görüntünün pozisyonunu ayarlayabilir ve ön izlemesini görebilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir