Google Türkiye yanlış biliyor; Google Now Türkiye’de kullanılabiliyor

Google Türkiye, şirketin sanal asistan hizmeti “Google Now”ın Türkiye’de henüz kullanıma sunulmadığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Medyada son günlerde ‘Google Now’ın (Google Asistan) Türkiye’de hizmete girdiği yönünde bazı haberler yer almaktadır. Muhtemel yanlış anlamaların önüne geçmek amacıyla sizi kısaca bilgilendirmek istedik.

Google Now (Google Asistan) hizmeti şu an için Türkiye’de sunulmamaktadır. Bu konudaki iyi gelişmelerle ilgili haberleri haberleri en kısa sürede sizlerle paylaşabilmeyi diliyoruz.

Editörün notu: Aslında ‘Google Now (Google Asistan) yıllardır Türk kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Bunun için yapmanız gereken, Android işletim sisteminin dilini İngilizce, bulunduğunuz konumu Amerika olarak değiştirip, Google Asistan uygulamasını buradan indirmek ve çalıştırmak. Daha sonra işletim sisteminizin dilini Türkçe, bulunduğunuz yeri Türkiye olarak değiştirebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir