Google’dan görüntülü konuşma uygulaması ‘Google Duo’

Google, yeni görüntülü konuşma uygulaması “Google Duo”yu kamuoyuna tanıttı. Google Duo, Apple’ın FaceTime’ına rakip olarak görülüyor.

FaceTime uygulaması sadece Apple firmasının ürettiği bilgisayar, tablet ve cep telefonlarında kullanılabiliyor.Ancak Google Duo ise hem Android hem de iOS işletim sistemleri ile uyumlu.

Google, Duo ile “knock knock” yanı “tak tak” olarak adlandırılan ve diğer uygulamalarda olmayan bir özellik de getiriyor. “Knock knock” ile aradığınız kişi size cevap vermeden önce sizi ekranında canlı olarak görebilecek. Google, görüntülü aramaların yavaş internet bağlantılarında bile oldukça başarılı bir biçimde çalışacağını belirtti.

Yazılım mühendisi Justin Uberti, Duo ile yapılan görüşmelerde, internet kalitesine odaklı yaşanan otomatik Wi-fi ve hücresel veri bağlantısı değişikliklerinde, görüşmenin kesilmeden devam edeceğini söyledi.

Google, Duo’nun birkaç gün içinde tüm dünya genelinde kullanıma açılacağını belirtti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir