GSmart akıllı telefonlarda yeni özellikler

Türkiye pazarına yeni giren GSmart akıllı telefonlarda kullanımı kolaylaştıran, keyifli birçok özellik bulunuyor. Örneğin, gelen çağrıyı sessize almak için telefonu ters çevirmek yeterli.

DataStar’ın Türkiye distribütörü olduğu GSmart akıllı telefonlar, birçok yeni ve kullanımı kolaylaştıran özelliğe sahip. GSmart GS202 ve RIO R1 modellerinde çift SIM kartından yüz tanıma kilidine, eli kaldırmadan mesaj yazabilmeye kadar pek çok özellik bulunuyor.

Android işletim sistemini kullanan ve çift SIM kartlı bulunan GSmart akıllı telefonlar, bu sayede iş ve özel kullanımı rahatlıkla ayırabilme özelliği sunuyor. Tek bir düğmeye dokunarak istenilen SIM kartına geçiş yapılabiliyor.

GSmart GS202 ve RIO akıllı telefonlarda kullanımı kolaylaştıran bir başka özellik ise, gelen çağrıyı telefonu ters çevirerek sessize alabilme özelliği. Toplantı vb ortamlarda herhangi bir tuş aramadan, menüde dolaşmadan tek bir hareketle, telefonu ters çevirerek çağrı sessiz hale getirilebiliyor. Üstelik bu işlem yapıldığında karşı tarafa meşgul sinyali verilmiyor; çağrı sürüyor.

Yüz tanıma kilidi ile maksimum güvenlik

GSmart GS202 ve RIO model akıllı telefonlarda yer alan yüz tanıma özelliği sayesinde, kullanıcılar kendi görüntüleri ile telefonu açabiliyor. Şifre yerine kendi yüzünü tanımlayan bir kullanıcı, ön kameradan yüzünü algılatıyor ve kilit açılıyor. Bu da en üst seviyede koruma sağlıyor.

Ayrıca şekil tanımlayarak da kilit oluşturulabiliyor. Bu özellikte, verilen noktalarla kullanıcının bir özgün şekil oluşturması sağlanıyor ve bu şekil kilit olarak tanımlanıyor. Telefon açılmak istendiğinde kullanıcıdan o şekli oluşturması isteniyor ve farklı bir şekil oluşturulduğunda telefon açılmıyor.

Klavye kullanımı da son derece rahat olan GSmart akıllı telefonlarda, parmağı kaldırmadan kaydırarak sorunsuz şekilde yazı yazmak mümkün. ‘Curve Swiping’ adı verilen bu özellik, daha az hareketle daha hızlı yazmayı sağlıyor.

GSmart akıllı telefonların başka bir özelliği de mobil veri yönetimi desteği. Bu sayede, internet kotalarını belirlemek ve izlemek mümkün. Üstelik her bir ağ için (mobil ya da Wi-Fi) ayrı kota belirlenebiliyor. Kota dolduğunda, GSmart akıllı telefonlar kullanıcıyı uyarıyor. Böylece kullanıcıların yüksek fatura endişesine de çözüm getiriliyor.

Türkiye’de daha çok anakart, ekran kartı gibi bilgisayar bileşenleri ile tanınan Gigabyte firmasının akıllı telefon markası olan GSmart akıllı telefonlar bu özelliklerine karşın uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. GSmart GS202’nin KDV dahil fiyatı 599 TL.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir