Güç kablosuna ihtiyaç duymadan yüksek performans: ASUS GeForce GTX 650-E

Düşük güç tüketimini, performans ve dayanıklılıkla birleştiren ASUS GeForce GTX 650-E, çalışmak için gerekli gücü tamamen PCI Express slotundan sağlıyor.

ASUS, güç gereksinimini tamamen anakart üzerindeki PCI Express slotundan karşılayan yeni ekran kartı modeli ASUS GeForce GTX 650-E’yi duyurdu. İleri seviye güç kaynaklarına sahip olmayan kullanıcılar için geliştirilen ASUS GeForce GTX 650-E, sadece 60W güç sarfiyatı yaparak uygun fiyata yüksek performans almak isteyenlere çok uygun bir çözüm sunuyor.

Düşük Güç Tüketimi ile Doğaya Dost

ASUS GeForce GTX 650-E, NVIDIA’nın 28nm GPU teknolojine uygun fiyatla sahip olmak isteyenler için kolay ve erişebilir bir fırsat sunuyor. Gerekli gücü PCI Express slotundan temin eden ve ortalama 60W güç sarfiyatı yapan ASUS GeForce GTX 650-E, bilgisayarını yeni bir güç kaynağı almadan geliştirmek isteyenler için gayet uygun bir kart. Düşük güç tüketimi yapan ASUS GeForce GTX 650-E, performanstan da ödün vermiyor. 1GB ve 2GB GDDR5 bellek seçenekleri ile gelecek olan kart orta ve yüksek grafik detaylı bilgisayar oyunlarını akıcı bir şekilde çalıştırabilmesinin yanı sıra 1080p Full HD video oynatabiliyor.

Super Alloy Power ile Dayanıklılık

ASUS GeForce GTX 650-E ekran kartında ASUS’a özgü Super Alloy Power bileşenler kullanılıyor. Bu sayede ekran kartının ömrü standart bir GeForce GTX 650’den 2,5 kat daha uzun oluyor. Super Alloy Power bileşenler yüksek sıcaklıklar ve strese karşı standart güç dağıtım tasarımlarına göre çok daha dayanıklılar. Bu da 50.000 saat çalışma ömürlü katı Kapasitörlerle sağlanıyor. Toz girmesini ve birikmesini engelleyen fan tasarımı ile ASUS GeForce GTX 650-E uzun süre sorunsuz çalışabilen bir soğutma sistemine de sahip. ASUS tarafından yapılan testler, bu fan tasarımının kartın ömrünü standart GeForce GTX 650 modellerine göre %25 daha da artırdığını ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir:  Müzik tutkunları için minik dev

GPU Tweak ile Kolay Hız Aşırtma

ASUS GeForce GTX 650-E, beraberinde gelen GPU Tweak hız aşırtma aracı sayesinde çok daha yüksek performans verebiliyor. Kullanımı kolay arayüzü ile grafik işlemci ve belleklerin saat hızlarını ve voltaj değerlerini değiştirmeye olanak tanıyan, güvenli hız aşırtma için fan hızını da değiştirebileceğiniz GPU Tweak ayrıca belli uygulamalar ve oyunlar için farklı hız aşırtma profilleri oluşturmanızı da mümkün kılıyor. ASUS GeForce GTX 650-E modeli 2013 yılı içinde Türkiye’de piyasaya çıkacak.

Teknik Özellikler

Model adları: GTX650-E-1GD5 ve GTX650-E-2GD5 GPU: NVIDIA GeForce GTX 650 GPU saat hızı: 1071MHz CUDA çekirdeği: 384 adet Veriyolu desteği: PCI Express 3.0 Bellek: 1GB (GTX650-E-1GD5) veya 2GB (GTX650-E-2GD5) Bellek frekansı: 5GHz (1250MHz) Bellek arayüzü: GDDR5 (128-bit) En yüksek DVI çözünürlüğü: 2560 x 1600 Görüntü çıkışları: 1 x dual-link DVI-D, 1 x HDMI (HDCP uyumlu), 1 x VGA Yanında gelen yazılım: Sürücü, GPU Tweak aracı, ASUS araçları Boyutlar: 19,8 x 11,5 x 3,9cm

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir