Ümit Deveci Günsan Elektrik Schneider Electric

Günsan Elektrik Satış Direktörü Ümit Deveci oldu

Elektrik anahtarı ve priz sektörünün öncü şirketlerinden Günsan Elektrik’te üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Günsan Satış Direktörlüğü görevine alanında deneyimli isimlerden Ümit Deveci getirildi.

İnşaat sektörü için anahtar priz serileri, grup priz, otomatik sigortalar, kompakt şalterler, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarları gibi elektrik tesisat ekipmanları üreten, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine ürünlerini ulaştıran Günsan Elektrik’te üst düzey görev değişikliği gerçekleşti.

Ekim ayından itibaren yurt içi ve yurt dışı satış operasyonlarından sorumlu Satış Direktörlüğü pozisyonuna Ümit Deveci getirildi.

Ümit Deveci kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği’nden 2002 yılında mezun olan Ümit Deveci, 2009 yılında Gebze Teknik Üniversitesi’nde İşletme üzerine MBA, 2017 yılında Sabancı Üniversitesi’nde Executive-MBA programlarını tamamladı.

Kariyerine 2002 yılında Schneider Electric Türkiye organizasyonunda Planlama Mühendisi olarak başlayan, ardından sırasıyla SE Fransa organizasyonunda Servis İş Uzmanı, SE Türkiye organizasyonunda Proje Yöneticisi, Servisler Müdürü, Ticari Mükemmeliyet Direktörü, Bina Otomasyon Sistemleri Kanalı Satış Direktörü görevlerinde bulunan Deveci, son olarak Marmara Bölge Satış Direktörlüğünü yürütüyordu. Ekim ayı itibariyle satış alanındaki deneyim ve uzmanlığını Günsan’ın satış faaliyetlerine aktaracak.

Fransız Schneider Electric tarafından satın alınmıştı

1982’de ilk anahtar priz ve elektrik aksesuarları imalatını yapan Günsan Elektrik, 1995 yılında halen üretimin devam ettiği Samandıra’daki endüstriyel tesisine geçti.

Türkiye’nin sektöründe öncü şirketlerinden biri olan Günsan Elektrik, Türkiye’nin lokomotif sektörü inşaat sektöründe elektrik tesisatı ürünleri olan elektrik anahtar priz serileri, grup priz, otomatik sigortalar, kompakt şalterler, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarını, iş ortakları aracılığı ile hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir köşesine ulaştırıyor.

2014 yılında Fransız mühendislik devi Schneider Electric tarafından satın alınan Günsan Elektrik, Türkiye çapında sahip olduğu 54 bayi ve 50’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla sektörün önde gelen firmaları arasında yer alıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir