Gupse Özay, Berna Laçin ve Model ‘İnternetle Hayat Kolay’ diyecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın 2012 yılında İzmir’de açılışını yaptığı, Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in “İnternetle Hayat Kolay” projesi bu yıl ünlü isimlerin katılımıyla devam ediyor. İzmirli ünlü isimler Gupse Özay, Berna Laçin ve ünlü rock grubu Model, geçtiğimiz yıl 2000’i aşkın kişiyi internetle tanıştıran proje kapsamında verilen eğitimlere katılarak internetle ilgili deneyimlerini paylaşacak.

Yeni dönem vizyonu “TTNET 360” ile sadece internet servis sağlayıcısı olmanın ötesine geçerek, dijital ekosistemi büyütmeye ve hayatı kolaylaştıracak çözümler sunmaya odaklanan TTNET, kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de farklı bir ivme kazandırıyor. TTNET, internet okuryazarlığını artırma hedefiyle başlattığı ve geçtiğimiz yıl 2000’i aşkın kişiyi internetle tanıştıran “İnternetle Hayat Kolay” projesine 2013’te ünlü isimleri de dâhil ediyor.

bernalacin

TTNET’in Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde İzmir’de sürdürdüğü “İnternetle Hayat Kolay” projesi, bu yıl İzmirli ünlü isimlerin de katılımıyla daha zengin bir içerikle devam ediyor. Eğitimlere Mayıs ayı boyunca katılacak ünlüler arasında Yalan Dünya dizisinin yıldızı Gupse Özay, oyuncu ve sunucu Berna Laçin ve İzmirli bir grup gencin kurduğu ve son yılların en beğenilen müzik gruplarından Model bulunuyor.

“İnternetle Hayat Kolay” projesi daha önce internetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki genç-yaşlı, kadın-erkek geniş bir kitleyi internetle tanıştırıyor. TTNET bu projeyle, iletişim teknolojilerini kullanarak bilgiye erişimde eşit olanak sunmayı hedefliyor.

model

“İnternetle Hayat Kolay” projesiyle eğitimi katılımcıların ayağına götüren TTNET eğitim tırı teknolojik donanımıyla kursiyerlere eğitim uygulamalarını aynı anda deneyimleme ve interaktif bir eğitim alma imkânı sunuyor.

Başvuruların, katılımcıların kendi bölgelerindeki muhtarlıklar, TTNET satış ofisleri, sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları aracılığıyla alındığı projede, uzman eğitmenler eşliğinde interneti anlama ve öğrenme derslerinin yanı sıra teknolojideki son gelişmeler, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, Skype gibi görüntülü haberleşme platformları, internette alışveriş ve güvenlik gibi konularda eğitim veriliyor. Bir hafta içinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyorlar.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir