Haier akıllı telefonlar Türkiye’de

Haier’in akıllı telefonları Türk tüketicisi ile buluşuyor. Arasta Bilişim’in tek yetkililiğini yapacağı telefonların teknik desteği KVK tarafından verilecek. Arasta Bilişim, konuyla ilgili olarak, Haier’in akıllı telefonlarının Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri’nde satışı konusunda tek yetkililik anlaşması imzaladı.

Haier akıllı telefonlarının tanıtım toplantısında konuşan Arasta Bilişim CEO’su Mehmet Karakaş, metalik tasarımı, yüksek çözünürlüklü fotoğraf kalitesi, geniş ekranı ve kullanım kolaylığı ile kısa sürede Haier’in Türk tüketicisi tarafından çok beğenileceğini belirterek, “Kurulduğumuz 2010 yılından bu yana dünyanın en ünlü markalarının cep telefonu satışlarını yapıyoruz. O nedenle Türk tüketicisinin telefon tercihini çok iyi analiz edebilen bilgi birikimimiz ve deneyimimiz var. Tüketicinin kaliteli ürünlere ve teknolojiye verdiği değeri bildiğimiz için Haier’in akıllı telefonlarını Türkiye’ye getirmeye karar verdik. Görüşmeler sonucu, Haier’de bizi inceledikten sonra telefon satışı konusunda partner olarak bizi seçti. Arasta Bilişim olarak bir dünya devinin bizi tek yetkili olarak seçmesi çok onurlandırdı” dedi.

Türk tüketicisinin Ekim ayında, getirdikleri ilk iki model W858 ve W716s ile tanıştığını vurgulayan Karakaş “1 yıl içerisinde Haier’in zengin ürün portföyünden farklı model, akıllı telefonlar getirmeye devam edeceğiz. Ürünlerden W716s 399 TL, W858 ise 649 TL’den satışa sunulacak. Bu modeller piyasada aynı fiyata satılan telefonlardan çok daha yüksek teknoloji ve performansa sahip. Daha da önemlisi telefonların arkasında Haier gibi bir dünya markası olması. Bu anlamda Türk pazarında akıllı telefonlar rakipsiz olacak. 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren Haier, yıllık 100 milyon adet telefon satıyor. Özellikle teknoloji konusunda bilinçli Türk tüketicisinin telefonların performansını gördükten sonra markayı kabul edeceğine inanıyoruz. Haier’in akıllı telefonlarıyla ilgili toplam 17 milyon USD’lik bir yatırım planladık. İlk yıl satış rakamlarımızın 120 bin adet civarında olacak. Bir sonraki yıl satış hedefimizi en az 500 bin adet olarak belirledik. Kasım ayında 7.6 mm ile dünyanın en ince telefonları arasında yer alan W990 ile L901’i satışa sunacağız. Kısa sürede farklı kullanım taleplerine göre ürün çeşidini artıracağız. Getirdiğimiz modeller yurt çapında 1200 bayimizde satışa sunuluyor. Garanti ve teknik servis konusunda da çok iddialı olduğumuzu söyleyebilirim. Bu konularda sıkıntı yaşanmaması için Haier akıllı telefonlarının servis hizmeti KVK tarafından sağlanacak” şeklinde konuştu.

1984 yılında kurulan ve son 5 yıldır yüzde 11,6 pazar payı ile dünyanın 1 numaralı beyaz eşya markası seçilen Haier; buzdolabı, klima, mikrodalga, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon, cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve enerji çözümleri konusunda hizmet veriyor. Toplam 29 milyar dolar ciroya sahip şirketin; 80 bin çalışanı, 100’den fazla ülkede 143 bin 300 distribütörü yanında dünya çapında 29 üretim yeri, 5 tasarım merkezi ve 16 endüstri parkı bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir