Hangi diziyi izlerken hangi yemek sipariş ediliyor?

Türk televizyonları “Ben sadece belgesel izliyorum” diyenin bile aklını çelen onlarca yapıma imza atıyor. Karakterler fenomene, hikayeler efsanelere dönüşüyor. Yemeksepeti ekibi akşam yemeğine denk gelen bu dram, aksiyon ve gerilim dolu saatlerde hangi dizi ya da programa hangi yemeğin eşlik ettiğini merak etti ve tüm Türkiye’den 3,4 milyonu aşkın kullanıcısının siparişleri inceledi.

Yemeksepeti verilerine göre, televizyonun en civcivli anları olan 20.00-23.00 arasında saat başına verilen ortalama sipariş sayısı, günün geri kalanına göre 2 kat daha yüksek. Belli ki bu heyecan karnımızı da acıktırıyor. Türkiye, akşamları koltuğuna gömülüp yemeğini kapısına söylüyor. Hatta ekranda gördüklerini canı çektiğinde iki kere düşünmüyor, Yemeksepeti’nden siparişini verip televizyon keyfine devam ediyor.

Keriman yemek yiyor, Türkiye’nin iştahı açılıyor

Pazartesi akşamının lideri Paramparça’da bir yanda Gülseren ile Cihan’ın tutkulu aşk hikayesi, bir yanda Keriman’ın bitmeyen iştahıyla yemek yemesi… Karadayı ve Survivor da eklenince Pazartesi akşamları televizyon karşısında tansiyon iyice yükseliyor. İzleyiciler aşk, tutku ve hırs dolu bu saatlerde en azından sofrada sakinlik istiyor ve anne şefkati ararcasına ev yemeklerini en çok sipariş edilenlerin ilk sırasına taşıyor.

Survivor’da pizza ödülü verdiler, pizza siparişi patladı

Salı, Cumartesi ve Pazar günleri televizyonun birincilik tahtına Survivor All Star oturuyor. Özellikle yemek ödülü verilen günlerde Yemeksepeti kullanıcıları da siparişleri artırıyor. Örneğin 7 Mart Cumartesi günü Survivor’da ünlüler takımı pizza ödülü kazandığında, Yemeksepeti’nde pizza siparişleri önceki Cumartesi’ye göre yüzde 29 arttı. 16 Mart Pazartesi günü de kazanan Survivor ekibi hamburgere gömülürken parmaklar yine Yemeksepeti’ne gitti; hamburger siparişlerinin yüzde 19 arttığı görüldü.

Çarşamba günü zap yapmaktan yorulan bünyeye enerji takviyesi

Çarşamba günleri dizilerin büyük çekişme günü. Güzel Köylü, Poyraz Karayel, Yılanların Öcü ve Diriliş Ertuğrul zirve için yarışırken, kullanıcılar da zap yapmaktan yorulan bünyeye enerji takviyesi yapıyor. İlk 3’e girenler sürekli değişse de, yemek siparişi değişmiyor: Çarşamba akşamları en çok kebap ve et yemekleri sipariş ediliyor.

Kurtlar Vadisi’nde zaman pideye doğru ilerler!

Perşembe günleri ile özdeşleşen Kurtlar Vadisi yıllardır ‘ağırlığını’ koruyor. Son dönemde Avrupa ligi maçlarına geçici olarak koltuğunu devrettiyse de, halen Perşembe gününü en çok izleneni olmayı sürdürüyor. Biraz politika, biraz mafya, biraz kurgu, biraz gerçek derken Kurtlar Vadisi izleyiciye delikanlı yemekleri yediriyor. Vadi’nin takipçileri puslu Perşembe akşamlarında çorba ve pide ile doyuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir