‘Hırsız kedi’nin çaldıklarına Facebook yoluyla iade

İngiltere’de hırsız kedi Theo’nun sahibi, kedisinin çaldığı eşyaları sahiplerine iade etmek için Facebook’a başvurdu.

Üç yaşındaki Siyam kedisinin çaldığı eşya arasında telefon şarjı, el kuklası, kalem ve bir çocuğun yaptığı bir resim bulunuyor.

İngiltere’nin doğusundaki İpswich kentinde yaşayan kedinin sahibi Paul Edwards, komşularının anlayışlı davrandığını belirtiyor.

Edwards, Theo’nun eve getirdiği şeylerin fotoğrafını çekip Facebook sayfasına koyuyor ve “Bu eşyaları gözünüz bir yerden ısırıyor mu?” diye soruyor.

Edwards, kız arkadaşıyla birlikte, evde kendilerine ait olmayan kedi oyuncakları farketmeye başladıklarını söylüyor.

Komşularına sorduğunda onların kedilerine ait olduğunu anlayan Edwards, daha sonra işin iyice “çığrından çıktığını” ifade ediyor.

Edwards küçük çocuk sahibi komşularının kediyi sevmek için evlerine çağırdığını ve Theo’nun onların eşyalarını çalmaya başladığını anlatıyor.

BBC’nin haberine göre, Edwards’ın kız arkadaşı Rachael Drouet ise komşuları için üzüldüğünü ama onların bu olayı komik bulmalarına sevindiğini söylüyor.

Kedilerinin mahallede ün kazandığını söyleyen Drouet, “Bir gün iPad ya da başka bir değerli eşya ile dönmesini umuyoruz” diyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir