HP Deskjet 2060 Yazıcı ve Uyumlu Kartuş

Farklı ihtiyaçlara yönelik yazıcı tasarımlarıyla ekonomik çözümler de sunan HP; yazdırma, tarama ve kopyalama işlevlerini bir arada sunan HP Deskjet Ink Advantage 2060 modeliyle dikkat çekiyor. Yazıcının faks çekme özelliği yok ancak günümüzde faks işlevinin yerini e-maillere bırakmasından dolayı ofislerde bu özelliğe artık eskisi kadar çok ihtiyaç duyulmadığı da bir gerçek.

İlk etapta ebatları en yeni yazıcı modelleri ile kıyaslandığında biraz büyük gelebilir. Fakat son derece hafif olduğundan taşınmasında bir sıkıntı yaşanmıyor. Printer kullanımının seyrek olduğu ofisler için ideal bir model. Çünkü kağıt tepsisi ve kağıt çıkış ağzı istendiğinde kapatılabiliyor. Kullanım öncesi kağıt slotu kolayca açılabilir.

HP Deskjet Ink Advantage 2060 Tuşları ve İşlevleri

HP Deskjet Ink Advantage 2060 LCD ekrandan mahrum bırakılmış bir yazıcı modeli. Zira ekonomik fiyatını bu yönüne borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Tasarıma kazandırılmış olan dört adet tuş ve iki adet gösterge tüm işlevlerin pratik ve hızlı bir şekilde kullanılabilmesini sağlıyor. Tuşlardan biri yazıcıyı açıp kapatmak için kullanılıyor. Diğer tuş hem yazdırma hem tarama hem de kopyalama işlevini iptal etme olanağı tanıyor. Üçüncü tuş kopyalamanın siyah – beyaz dördüncü tuş ise kopyalamanın renkli yapılması talimatını alması için kullanılıyor. Gösterge ışıklarından biri renkli, diğeri ise siyah kartuşun bittiğini gösteriyor.

HP Deskjet Ink Advantage 2060 Teknik Tasarımı

Cihazın arka bölümünde güç kablosu ve USB girişi yer alıyor. Ağ desteği bulunmadığından bağlantıyı bu bölümden yapmanız gerekiyor. Windows işletim sistemlerinin tümüyle uyumlu olan yazıcı modeli aynı zamanda Mac OS X 10.5 ve 10.6 ile de kullanılabiliyor. Kurulum CD ile gerçekleşiyor. Yazıcıyı bilgisayarsız kullanmak mümkün olmadığından mutlaka bilgisayar desteği ile kurulumu gerçekleştirmek gerekiyor.

Yazıcının üst bölümünde kağıt tepsisi yer alıyor ve hem A4 hem de 10 x 15 cm fotoğraf kağıtları ile çıktı alınması mümkün olabiliyor. Tepsi üzerinde küçük bir mandal yer alıyor ve bu sayede kağıtların düzgün bir şekilde besleme alanına yerleştirilmesini sağlayabiliyorsunuz. Çıktıyı alt bölümünden veren yazıcının yine alt kısmında küçük bir kapak da mevcut. Kartuş değişimi de bu bölümden yapılabiliyor.

HP Deskjet Ink Advantage 2060 ile Yazma ve Tarama

Siyah kartuş ile 480 sayfa, renkli kartuş ile 200 sayfa çıktı almak mümkün olduğundan kartuş kapasitesi bakımından beklentileri karşılayan bir yazıcı modeli olmayı başarıyor. Hem fotoğraf hem yazı içeren bir belgenin dakikada 4 sayfa çıktısı alınabiliyor. TXT belgesi ise sadece 5 saniyede yazdırılabiliyor. Ancak fotoğraf baskısında her fotoğraf bir buçuk dakikada baskılanıyor. Fotoğrafta en iyi kaliteyi görmek isterseniz, HP parlak fotoğraf kağıdı kullanmanızı öneririz. Tarama işleminde hız beklentisini de karşılayan cihaz, siyah beyaz belge taramasını 32 saniyede, renkli belge taramasını 43 saniyede tamamlıyor.

Yazıcı 4800 x 1200 dpi çözünürlüğünde baskı yapabiliyor. Tarama özelliğinde ise en fazla 1200 dpi’ye kadar çıkabilen bir teknik özelliğe sahip olan printer 24 bit renk derinliği sunuyor. Görsel taramada ise yazıcı maksimum 216 x 297 mm görselleri tarayabiliyor. Ofisler için bu ebatlar son derece ideal olduğundan tarama yönünden bir sorun yaşanmıyor.

HP Deskjet Ink Advantage 2060 Uyumlu Kartuş

HP 704 kartuşlar ile kullanılabiliyor. Bu kartuşlar doluma uygun değil. Ancak fiyatları gayet makul düzeyde olduğundan orijinal kartuş kullanımında ekonomik yönden bir endişe duymaya gerek kalmıyor. Kartuş değişimi kolayca yapılabiliyor. Cihazın kapak kısmının üstünde bir etiket yer alıyor ve kartuş değişimi için izlenmesi gereken adımlar bu etikette yer alıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir