Huawei, 5G için tarih verdi

CEBIT Bilişim Avrasya Fuarı’nın açılışına katılan Huawei Başkan Yardımcısı Zhou Youfeng, Huawei’nin Türkiye’de 4G teknolojisi için hazır olduğunu söyledi

CEBIT açılışında 4G teknolojisi ile ilgili önemli mesajlar veren Huawei Kablosuz İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Dr. Zhou Youfeng, 2015’te 4G, 2020’de 5G’ye geçiş beklediklerini ifade etti.

Huawei’nin Türkiye’deki bilgi ve iletişim teknolojileri alanında çok önemli başarılar elde ettiğini, bunlardan birinin de 3G olduğunu söyleyen Youfeng, Huawei’nin bu yeni 4G teknolojisinin Türkiye’de de kurulmasını sağlayacak patentlere sahip olduklarını söyledi.

Dr. Zhou Youfeng “80 başkentte ve 10’dan fazla küresel finans merkezinde kullanılan 4G altyapısının yarısı Huawei tarafından sağlanıyor. Huawei’nin Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi’nde 4G teknolojileri üzerine çalışmak için hazırız.” şeklinde konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir