Huawei, 5G’nin geleceğini belirleyen birliğe katıldı

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri sağlayıcısı Huawei’nin Avrupa 5G Altyapı Birliği’nin genel kuruluna katılımı, birliğin 26 Haziran’da gerçekleştirdiği toplantıda resmen açıklandı. Böylece Huawei, 1.4 milyar avroluk AB bilgi teknolojileri endüstrisinde karar alıcılar arasına girerek, 5G (5. Nesil) mobil iletişim teknolojilerinin geleceğinde söz sahibi oldu.

Avrupa 5G Altyapı Birliği, 26 Haziran’da düzenlediği toplantıda Huawei’nin Birlik’te yer aldığını duyurdu. Böylece Huawei, 5G mobil iletişim teknolojilerinin geleceği konusunda önde gelen söz sahipleri arasındaki yerini aldı. Huawei’nin Birlik’teki temsilciliğini Huawei Avrupa Araştırma Merkezi’nden Dr. David Soldani yürütecek.

5G odaklı kamu ve özel ortaklıklardan oluşan 5G Altyapı Birliği, Avrupa Birliği ve Avrupa bilgi teknolojileri endüstrisinin 1.4 milyar avroluk birlikteliğini simgeliyor. Birliğin amacını, Avrupa’da ve dünyanın diğer her yerinde hiper hızlı iletişimi mümkün hale getirecek yeni nesil iletişim teknolojilerini hayata geçirmek.
Huawei, 5G konusunda Avrupa Birliği’nin önceliklerini belirleyen grubun içinde

Huawei, 5G odaklı Ar-Ge laboratuvar çalışmaları, saha testleri ve bilgi birikimiyle birliğin bu hedefini gerçekleştirmesine katkıda bulunacak. Ayrıca 5G ağlarının dünya genelinde kurgulanmasına yönelik birliğin diğer iş ortaklarıyla yakın çalışarak, 5G konusunda Avrupa Birliği önceliklerinin belirlenmesi ve 5G odaklı çabaların geliştirilmesi için danışmanlık ve destek verecek.

Merkezi Belçika’nın Gent şehrinde yer alan 5G Altyapı Birliği, kar amacı gütmeyen uluslararası bir yapılanma olarak öne çıkıyor. Birlik 5G iletişim ve ağ altyapı sistemleri üzerinde yaptığı araştırmalarla, 5G konusundaki küresel standartların belirlenmesine dair çabalarla ve bu konudaki regülasyonların belirlenmesine verdiği destekle dikkat çekiyor.

Birlik, sunduğu araçlar ve bilgi birikimiyle Avrupa Birliği genelindeki ağ üreticilerinin Ar-Ge ve üretim odaklı yeteneklerini güçlendirmeyi ve rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir