Huawei’ye tüketici ödülü

Teknoloji dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Avrupa Görüntüleme ve Ses Derneği (EISA) tarafından 2014 yılından sonra bu sene de, ‘Tüketiciye Dönük Avrupa’nın En İyi Akıllı Telefonu’ ödülü Huawei Ascend P7’ye verildi.

Önde gelen global bilgi ve iletişim teknolojileri sağlayıcısı Huawei, Avrupa Görüntüleme ve Ses Derneği (EISA) tarafından, son amiral gemisi Huawei Ascend P7 ile ‘2014-2015 Tüketiciye Dönük Avrupa’nın En İyi Akıllı Telefonu’ kategorisinde ödüllendirildi. Geçtiğimiz yıl aynı kategoride 6.18mm inceliğe sahip Huawei Ascend P6 ile ödül alan Huawei, iki yıl üst üste EISA tarafından akıllı telefon kategorisinde ödüle layık görülüyor.

EISA yetkilileri, Huawei Ascend P7’nin, 4G LTE özelliğinin dikkat çektiğini belirterek, P7’nin akıllı telefondaki mükemmelliği yeniden tanımladığını ve bir önceki modeli Ascend P6’nın başarısını daha ileri bir seviyeye taşıdığını belirtti. EISA, Ascend P7’ye ödülü verirken, her iki yüzünün cam olması, siyah ve beyaz olarak iki renkli üretimi ve ön kameradaki ileri teknolojik yazılımla, en geniş selfi çekimi imkanı gibi özelliklerin, tüketicilerin büyük beğenisini kazandığını vurguladı.

Ödülle ilgili açıklama yapan Huawei Türkiye Genel Müdürü Zhao Gang, “Bu ödüle ikinci kez sahip olmaktan dolayı gururlu ve heyecanlıyız. Tasarım, görüntüleme ve bağlantı konusunda çıtayı daha da yükseğe taşıyan Huawei Ascend P7’nin tüketiciler tarafından büyük beğeni görmesinden ve Türkiye’deki tüketicilerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Huawei’nin Türkiye’de yakın dönemdeki planlarından bahseden Gang sözlerine şöyle devam etti: “Huawei olarak geçtiğimiz 3 yıl boyunca yüksek nitelikli ürünler geliştirmek amacıyla ortaya koyduğumuz çabaların meyvelerini topladığımız bir döneme girdik.

Bu yıl Türkiye’de Huawei’nin marka bilinirliğini güçlendirmek için 5 milyon dolar kaynak ayırdık. Artık Huawei markasını hayatın içinde çok daha fazla yerde göreceksiniz. Ayrıca IFA 2014’te sizlere daha büyük sürprizlerimiz olacak, dünyada teknolojiyi daha fazla kişi için mümkün ve mükemmel kılabilmek için çalışıyoruz”.

Huawei Ascend P7’yi tasarlarken güzelliği keşfetmek üzere yola çıktıklarını söyleyen Huawei Türkiye Satış Direktörü Ahmet Rüştü Serin ise, akıllı telefonun teknik özelliklerini anlattı. Serin, Huawei Ascend P7’nin 5 inç boyutunda 1080 x 1920 Full HD çözünürlüğünde ekran, 8 megapiksel ön ve 13 megapiksel arka kamera, 4 çekirdekli yüksek performanslı işlemci ve günlük kullanımdan kaynaklanabilecek çizilmeleri önlemek üzere her iki yüzde yer alan Gorilla Glass 3 kaplamanın yanı sıra yalnızca 6,5 milimetre inceliğindeki Ascend P7’nin, 4G LTE uyumlu akıllı telefonlar sınıfında dünyanın en ince tasarımlarından biri olmasını da özellikleri arasında saydı.

Huawei Ascend P7, 8 Ağustos tarihinden itibaren Vodafone satış noktalarında yerini aldı ve 1.299 TL’den Türkiye’deki kullanıcıların huzuruna sunuldu. Ascend P7, Ağustos sonu itibariyle zincir mağazalarda da yerini alacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir