IAB Türkiye, IAB Avrupa yönetim kurulunda

Barcelona’da yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda, IAB Türkiye IAB Avrupa Yönetim Kurulu’na seçildi. IAB Avrupa CEO’su Kimon Zorbas toplantı sonrasında yaptığı konuşmada, IAB Türkiye’yi güçlü bir temsilci olarak nitelendirdi.

Türkiye’de dijital medyanın ve dijital reklamcılığın büyümesi için çalışan IAB (Interactive Advertising Bureau) Türkiye, IAB Avrupa Yönetim Kurulu’na seçilmenin gururunu yaşıyor.

Dijital pazarlama iletişimi endüstrisinin gelişmesi için kurulan ve halen 39 ülkede faaliyet gösteren IAB’nin Avrupa ayağı, IAB Avrupa’nın Genel Kurulu, Interact 2013 Konferansı öncesinde, 23 Mayıs 2013 tarihinde Barcelona’da toplandı.

IAB Avrupa Genel Kurul toplantısında bir önceki Yönetim Kurulu ibra edilirken yeni Yönetim Kurulu da seçildi. Seçimin sonucunda, IAB Türkiye IAB Avrupa Yönetim Kurulu’na girdi. Yeni Yönetim Kurulu önümüzdeki 2 sene boyunca görevini sürdürecek.

Bu dönemde IAB Avrupa Yönetim Kurulu’nun ülke tarafında IAB Türkiye’nin yanısıra IAB Almanya, Belçika, İngiltere, İspanya, İtalya, Polonya, Romanya, Yunanistan; kurumsal tarafta ise BBC, Comscore, Criteo, Group M, Improve Digital, IP-Deutschland, Microsoft, Nugg.ad, Orange Advertising Network görev alacak.

Yönetim Kurulu Başkanlığını aynı zamanda IAB Yunanistan Yönetim Kurulu üyesi olan Constantine Kamaras, Başkan Yardımcılığı’nı Orange Digital’den Stéphanie Hospital üstlenecek.

IAB Avrupa CEO’su Kimon Zorbas, yeni üyeleri tebrik ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Yeni Yönetim Kurulu’nda, Türkiye de dahil olmak üzere Orta ve Güneydoğu Avrupa bölgesindeki büyümeyi ve bölgenin değerini ortaya koyan güçlü temsilciler bulunuyor. Seçim sonuçlarının gösterdiği önemli bir konu daha var. Sektörümüz Yönetim Kurulu düzeyinde, cinsiyet dağılımında dengenin önemini ve bunun getirdiği avantajları ortaya koydu. Bu durum 21. yüzyılın iş anlayışının göstergesi niteliğinde.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir