ifs

IFS, 600 milyon doları aşan net geliri ile pazarının üç katı büyüdü

IFS, geçtiğimiz yıla oranla bulut ve SaaS satışlarında yüzde 300, net gelirde ise yüzde 23 artışla 2018’de pazarının üç katından fazla büyüdü ve 2019’a güçlü bir başlangıç yaptı.

Kurumsal yazılım şirketi IFS, 2018’i rekor seviyede sonuçlarla tamamladı. Şirket 606 milyon Doları aşan net geliri ile geçen yıla oranla yüzde 23 büyüdü. Bulut ve SaaS gelirlerinde yüzde 300 artış yaşayan IFS, lisans gelirlerini ise geçen yıla oranla yüzde 22 artırdı.

Şirketin başarı grafiğinde ayrıca; yüzde 13 gelir artışı ile bakım ve yüzde 10 gelir artışı ile danışmanlık da yer alıyor. Karlı gelir artışı ile birlikte güçlü yatırımlar yapan şirketin FAVÖK’ü (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr) ise geçen yıla oranla yüzde 27 oranında bir iyileşme sağlayarak yüzde 21 değerine ulaştı.

IFS CEO’su Darren Roos “2018’de elde ettiğimiz başarı ivmesiyle 2019’a müşterilerimizin rehberlik ettiği gelecek vizyonuyla girdik.”

IFS CEO’su Darren Roos, 2018 finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“ERP alanında büyük ve orta ölçekli rakiplerimizi geride bırakıyoruz ki 2018 yılının güçlü finansal sonuçları da bu gerçeği yansıtıyor. 2018 yılındaki büyümemizde özellikle IFS Havacılık ve Savunma, IFS Field Service Management ve IFS Applications çözümlerimiz önemli rol oynadı.

Bu inovatif çözümlerin yanı sıra, müşterilerimize en üst kalite hizmet sunarken mevcut durumla yetinmeyip daha fazlasını yapma azmimiz de bu başarıda etkili oldu. 2018’de kelde ettiğimiz ivmeden yararlanarak, 2019 yılına yepyeni hedeflerle ve müşterilerimizin rehberlik ettiği bir gelecek vizyonuyla girdik.”

IFS CFO’su Milena Roveda: ”Sonuçlar, müşteri odaklı çözüm sunma kararlılığımızı ve inovasyon vizyonumuzun kanıtıdır.”

IFS CFO’su Milena Roveda da fnansal sonuçlara ilişkin değerlenidrmelerde bulunarak şunları söyledi: “2018 yılındaki finansal performansımız sadece etkileyici bir haber başlığından ibaret değil; bu performans aynı zamanda şirketimizin her zaman müşteri odaklı çözümler sunma konusundaki kararlılığını ve inovasyon vizyonunu da kanıtlıyor. Sektörümüzdeki rekabette bu özelliklerimizle farklılaşıyoruz. Bulut satışlarında yüzde 300 artış ve 2017 mali yılına kıyasla yüzde 23 net gelir artışıyla, pazarın üç katından fazla bir büyüme sergiliyoruz.”

Kurumsal Performans: 2018 Mali Yılının Önemli Finansal ve Operasyonel Sonuçları

Ürün gelirlerinde çift haneli artışın da etkisiyle, net gelir yüzde 23 artarak pazar için öngörülen yüzde 7 büyüme oranını açık farkla geride bıraktı. Bulut ve SaaS (Servis olarak Yazılım) gelirlerinde de yüzde 300 gibi çarpıcı bir artış elde edildi.

Bu gibi başarılı sonuçlar kendiliğinden ortaya çıkmıyor. IFS, 2018 yılında, global büyümeyi kolaylaştırmak ve müşteri memnuniyetini artırmak üzere çok sayıda kapsamlı dönüşüm projeleri gerçekleştirdi.

Şirket, orta-büyük ölçekli işletme segmentinde elde ettiği büyüme grafiğine paralel olarak müşteri servisleri ve destek alanlarını da büyütmeye odaklandı ve bu alanda önemli projeler hayata geçirdi. 2018’de ayrıca IFS Applications 10, IFS Field Service Management 6 ve IFS Havacılık ve Savunma ürün grubu için SaaS-tabanlı yeni çözüm ve ürünler piyasaya sundu.

Bu önemli kazanımlar, Darren Roos’un 2018 yılı başlarında IFS CEO’su olarak atanmasının ardından elde edildi. Roos, şirketin global lider kadrosunu tamamlamak üzere SAP, Oracle, Software AG ve Hewlett Packard gibi ünlü teknoloji markalarından yöneticiler transfer etti.

Eylül 2018 itibarıyla göreve başlayan Ürün Direktörü Christian Pedersen de IFS’in akılcı ve vizyoner teknolojilere yatırım yapma yaklaşımını bir üst seviyeye taşıdı. Yönetim ekibine yeni katılan diğer vizyoner liderler arasında CFO Milena Roveda, İnsan Kaynağı ve Kültür Direktörü Jane Keith ve Müşteri Direktörü Michael Ouissi de yer aldı.

Özetle IFS 2018 yılında, dünyanın her yerindeki büyüme odaklı işletmelere akılcı kurumsal çözümler sunmaya devam ederken kendisi de büyümeye hazır ve istekli bir şirket olarak konumlandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir