İletişim ihtiyaçlarını tek pakette almak avantaj

Telekomünikasyon sektöründe sunulan cazip kampanyalar büyük ilgi görürken, kullanıcı davranışına ilişkin de ilginç veriler elde ediliyor. Uygun fiyatlı kampanyalardan, en çok çift hizmet paketleri ilgi görüyor. TurkNet’in internet ve bedava dakika içeren telefon hizmetlerini bir arada sunduğu tam iletişim paketlerinde en çok kotasız internetli paket tercih ediliyor. Bu tür paketlere en çok ilgi gösteren şehirler ise üç büyük şehirden sonra sırasıyla Antalya, Balıkesir, Kocaeli, Eskişehir ve Tekirdağ. Büyük üniversitelerin yer aldığı bu illerde özellikle öğrenciler avantajlı çift hizmet kampanyalarını tercih ediyor.

Türkiye’nin önde gelen alternatif telekom operatörlerinden TurkNet, her geçen gün daha avantajlı hale getirdiği kampanyaları aracılığıyla Türkiye’nin telekomünikasyon profilini de çıkarıyor. Son kampanyalarındaki kullanıcı istatistiklerini değerlendiren TurkNet, yeni abonelerin yüzde 74’ünün 8 Mb’e kadar kotasız, yüzde 24’ünün 8 Mb’e kadar 6 GB ve yüzde 2’sinin de 1 Mb’e kadar 4 GB Tam İletişim Paketi’ni tercih ettiğini açıkladı.

Mevcut kampanyanın müşteri portföyünde ciddi bir artışa yol açtığını belirten TurkNet yetkilileri, 8 Mb’e kadar kotasız Tam İletişim Paketi’nin daha çok tercih edilme nedeninin hem kotasız internete olan ihtiyacın, hem de TurkNet’in Günün Her Saati kampanyası kapsamındaki bedava konuşmaların cazip bulunmasının yol açtığını söyledi. TurkNet yetkilileri ayrıca, abonelerin iletişim ihtiyaçları için tek bir firma ile irtibatta olması, tek fatura alması ve internet için ayrı, telefon için ayrı fatura ödemektense çok daha ekonomik bir fiyatla 2 hizmeti paketlenmiş olarak bir arada alabilmesinin çok cazip bulunmasını da artan ilginin nedenleri arasında gösteriyor.

Tam İletişim Paketi dahilindeki abonelere, şehir içi ve şehirlerarası (444’lü numaralar dahil) numaralarla sabah-akşam sınırı olmadan, her saatte konuşma imkanı tanıyan Günün Her Saati kampanyası ile abonelerin günde ortalama 50 dakika bedava konuştukları tespit edildi.

TurkNet, 31 Mart 2013 tarihine kadar devam edecek olan Tam İletişim Paketi Kampanyası’ndan yararlanmak isteyen kullanıcılara, vergiler dahil 30 TL olan Aktivasyon Ücreti ile vergiler dahil 14,99 TL olan Tam İletişim hizmet paketine Dönüşüm Ücreti’ni de kampanya kapsamında hediye ediyor.

TurkNet’in en çok tercih edilen çift hizmet paketi olan “Tam İletişim Paketi,” aylık 59,99 TL fiyatı ile 8 MB’e kadar ADSL internet erişimi, internet erişimi için kullanılan sabit telefon hattı ve gün-saat farkı olmaksızın tüm şehir içi, şehirler arası ve 444’lü numaralar ile yapılacak görüşmelerde kullanılmak üzere, sabit telefon hattına yüklenmiş 3000 bedava dakikayı içeriyor.

Tam İletişim Paketleri dahilinde, abonelere “Günün Her Saati” kampanyası kapsamında sabah-akşam sınırı olmaksızın 31.12.2013 tarihine kadar tüm şehir içi, şehirler arası ve 444’lü numaralar ile yapılan görüşmeler ücretsiz. 31.12.2013 tarihinden sonra devam eden taahhüt süresince ise, “7’den 7’ye Kampanyası” kapsamında akşam 19:00’dan sabah 7:00’ye kadar şehir içi, şehirler arası ve 444’lü numaralar ile yapılan görüşmeler yine ücretsiz olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir