İndeks Bilgisayar net kârını ikiye katladı

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri firması İndeks Bilgisayar, 2015 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, ekonomide yaşanan uzun süreli durgunluğun aksine, hedeflenen rakamların üzerine çıkarak net satışlarda yüzde 69, net kârda ise yüzde 99’luk bir büyüme kaydetti.

Bilişim teknolojileri, telekom ve lojistik sektörlerine yönelik yaptığı yatırımlar, net satışlar ve net kârda İndeks Bilgisayar’ı rekora taşıdı. 2015 yılında katma değeri yüksek teknoloji ürünlerine daha fazla odaklanan şirket, aynı zamanda en çok dizüstü bilgisayar markalarının gücünü de arkasına alarak önemli bir büyümeye imza attı.

Net satışlarda yüzde 69, net kârda yüzde 99’luk artış

2015 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarına göre İndeks Bilgisayar’ın net satışları, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 69 oranında artış gösterdi. 30 Eylül 2014 tarihinde 1 milyar 353 milyon TL’lik net satış gerçekleştirilen şirket, 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla, 2 milyar 287 milyon TL’lik yüksek bir seviyeye ulaştı.

Net kârda ise, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 99 oranında rekor artış elde eden İndeks Bilgisayar, 30 Eylül 2014 tarihindeki 14 milyon TL’lik net kârını, yaklaşık 14 milyon TL’lik bir artışla, 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla 28 milyon TL’lik rekor bir seviyeye çekti.ile

“10 Notebook markasının gücüyle büyümemizi sürdürüyoruz”

Üçüncü çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili değerlendirme yapan Index Grup CEO’su Erol Bilecik şunları kaydetti: “Yıllar önce hedeflediğimiz 2017 yılında 2 milyar dolarlık Teknoloji Grubu olma hedefine çok yaklaşıyoruz. Özellikle katma değerli dağıtım yapısına uygun bir şekilde kendi kurumsal yapımızı da yeniden yapılandırırken, ‘4S’ olarak adlandırdığımız Software (yazılım), Server (büyük sunucular), Storage (büyük veri depolama ürünleri) ve Services (servisler) alanlarına daha fazla odaklanıyoruz. Net satış ve net karda rekor seviyelere ulaşmamıza yardımcı olan etmenlerden birisi de, iş ortaklarımız ile birlikte önümüzdeki süreçte de sıkı sıkıya tutunmaya devam edeceğimiz bu katma değerli alanlardır.

Şimdi bulut teknolojilerinde de yeniliklere devam ederek, 2000 yılından itibaren sektördeki liderlik pozisyonumuzu daha sağlam temellere dayandıracak ve önümüzdeki yıllarda katma değerli çözümlere yönelik yeni yatırımlarımız ve açılımlarımızla daha yüksek büyüme rakamlarına erişeceğiz. Son kullanıcılar ile birlikte paydaşlarımıza ve yatırımcılarımıza karşı duyduğumuz sorumluluğun ve bu sorumluluğu yerine getirme çabalarımızın, Türkiye’yi teknolojinin ışığında aydınlık bir geleceğe taşıyacağına gönülden inanıyoruz. Türkiye’nin en yaygın iş ortağı ağımızla dağıtım kulvarındaki liderliğimizi, önümüzdeki yıllarda da istikrarlı bir şekilde devam ettireceğiz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir