Instagram fotoğrafçıları Türkiye’yi tanıtıyor

Dünyanın dört bir yanından gelecek olan Instagram fotoğrafçıları kendi bakış açılarıyla; ülkemizin kültürünü, tarihini, doğasını ve insanlarını fotoğrafın evrensel dilini kullanarak anlatacak.

13 farklı ülkeden gelecek 20 Instagram fotoğrafçısını ağırlayacak proje toplam 24 gün sürecek iki ayrı seyahat rotasından meydana geliyor. İki grup halinde, farklı tarihlerde toplam 24 şehri gezecek olan fotoğrafçılar, çektikleri fotoğrafları dünyayla paylaşarak birer kültür elçisine dönüşüyor. Seyahatler boyunca Türkiye’nin önde gelen fotoğrafçılarından biri olan Mustafa Seven de onlara eşlik ediyor.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde gerçekleştirilecek, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından desteklenen, ana sponsorunun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin olduğu projenin yönetimi, Türkiye’nin en fazla takip edilen fotoğrafçılarından biri olan ve dünyanın sayılı Instagram fotoğrafçıları arasına giren Mustafa Seven ve ekibi tarafından üstleniliyor.

#ComeSeeTurkey’in ilk fotoğrafçı ekibi Türkiye’yi gezmek ve fotoğraflamak için İstanbul’dan başlayarak yola koyuldu. Projeyi belgeselleştirecek TRT ekibi de fotoğrafçıları adım adım izleyerek kat edilen her kilometreyi kayıt altına alıyor.

Seyahatlerin her anından çekilen fotoğraflar ve videolar proje için Türkiye’ye gelen Instagram fotoğrafçılarının kişisel Instagram hesaplarından, kampanyanın resmi Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, Youtube ve Vine hesapları ile bir seyahat güncesi niteliğindeki bloğundan izlenebilecek. Ayrıca tüm sosyal medya mecralarında #ComeSeeTurkey hashtag’i altından takip edilebilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir