İnternetin en iyileri halk oyuyla belirlendi

Webrazzi Ödülleri 2012 ödüllerini kazananlar açıklandı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Webrazzi Ödülleri’nde, 2012’nin en iyi girişimleri, melek yatırımcıları, mobil uygulamaları, girişimcileri, CEO’ları ve web siteleri olmak üzere toplamda 31 kategoride kıyasıya mücadele gerçekleşti.

Sosyal ağ hesaplarıyla katılım sağlanabilen Webrazzi Ödülleri 2012’de toplamda 871 bin oy kullanıldı. 16 gün boyunca süren Webrazzi Ödülleri 2012 oylamasında, dakikada ortalama 37 oy kullanıldı. 68 bin 984 sosyal hesaptan kullanılan oyların, 56 bin 525 kişisi Facebook, 10 bin 532 kişisi Twitter ve bin 927 kişisi ise LinkedIn ile oy verme işlemini tamamladı.

300 farklı girişim ve girişimcinin bulunduğu Webrazzi Ödülleri 2012’de, dijital pazarlamadan ödeme sistemlerine, e-ticaretten mobil ve oyun sektörlerine kadar en güncel konu başlıklarını ve girişimleri kapsayan kategoriler arasında, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka, En İyi Dijital Pazarlama Kampanyası, En İyi Yerli Mobil Uygulama, Yılın Teknolojik Cihazı, En İyi Ödeme Sistemleri Girişimi, En İyi Haber Sitesi, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Ünlü Kişi gibi kategorilerin de en iyileri belirlendi.

31 farklı kategoride toplam 871 bin oy kullanılan Webrazzi Ödülleri 2012’nin kazananları şu şekilde; En İyi ‘Yeni’ Web Girişimi: Karnaval, En İyi Web Girişimi: Sahibinden.com, En İyi Yabancı Web Girişimi: Facebook, En Yenilikçi Web Girişimi: Hesapla Bakalım, En İyi Oyun Girişimi: Joygame, En İyi Ödeme Sistemleri Girişimi: PayPal, Yılın Web Girişimcisi: Nevzat Aydın, Yılın CEO’su: Süreyya Ciliv, Yılın Melek Yatırımcısı: Nevzat Aydın, Yılın Teknolojik Cihazı: Samsung Galaxy S3, En İyi Video Sitesi: YouTube, En İyi Arkadaşlık Sitesi: Facebook, En İyi Haber Sitesi: ntvmsnbc.com, En İyi Spor Sitesi: NTVSpor, En İyi Alışveriş Sitesi: GittiGidiyor, En İyi Özel Alışveriş Sitesi: Markafoni, En İyi Grup Alışveriş Sitesi: Grupanya, En İyi Dikey Alışveriş Sitesi: Çiçek Sepeti, En İyi Sinema Sitesi: Sinemalar.com, En İyi Müzik Sitesi: Fizy, En İyi Seri İlan Sitesi: sahibinden.com, En İyi İş Arama Sitesi: Kariyer.net, Teknolojiyi En İyi Kullanan Banka: Garanti Bankası, En İyi Yerli Mobil Uygulama: sahibinden.com, En İyi Yabancı Mobil Uygulama: WhatsApp, En İyi Dijital Ajans: eFabrika, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka: Turkcell, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Ünlü Kişi: Hilal Cebeci, En İyi Dijital Pazarlama Kampanyası: THY – Kobe vs. Messi: Efsane Uçuş, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Devlet Kurumu: T.C. Cumhurbaşkanlığı, En İyi e-Devlet Uygulaması: e-Okul.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Facebook 'Haber Kaynağı'nı yine yeniledi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir