iOS 7 için iki günde 7 milyon tweet atıldı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’in kullanıcıları, Apple’ın yeni işletim sistemi iOS7 çıktıktan bir gün önce ve çıktığı gün hakkında en az 7 milyon mesaj gönderdi.

Twitter kullanıcıları arasında yeni işletim sistemi hakkında tartışmanın doruk noktası, 18 Eylül Çarşamba günü akşam saatlerinde, iOS 7’inin resmi olarak sunulduğu sırada yaşandı. Tam bu sırada Twitter kullanıcıları saatte 500 bin tweet sıklığıyla yazdığı belirtildi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, kullanıcıların yeni işletim sistemine yönelik tepkisi birbirinden farklıydı. Mashable’ın verdiği bilgiye göre tüm tweetlerin yaklaşık yüzde 27’si olumlu yorum içerirken yüzde 22’sinde olumsuz yaklaşım sergilendi.

Bir diğer sosyal ağ Instagram’da da iOS 7’un piyasaya sürülmesi kullanıcı etkinliğinde artışa neden oldu. Bu fotoğraf paylaşım sitesinde, 18 Eylül akşamı, #iOS7 tag’ini taşıyan 500 bini aşkın fotoğraf yayınlandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir