iPhone 6 için ekran üretimi başlıyor

Apple’ın bu sene içinde piyasaya sürmesi beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 6’nın ekranlarının seri üretiminin mayısta başlayacağı tedarikçi firmalar tarafından açıklandı.

Apple’a parça üreten tedarikçiler, iPhone 6’nın 4,7 ve 5,5 inç boyutunda ekranlara sahip olacak olan iki modelinin büyük bir ihtimalle bu yılın eylül ayında satışa çıkmasının benlendiğini ifade ediyor.

Ekran üretimi için Apple’ın sipariş verdiği firmaların Japan Display, Sharp ve LG Display olduğu öğrenildi. Bu şirketler 4,7 inç boyutundaki ekranlar üreterek, Apple’a teslim edecek.

Sipariş edilen ekranlarda Apple’ın iPhone 5’te de kullandığı ‘In-cell touch’ adlı teknoloji bulunuyor. Bu teknolojinin büyük ekranlara uyarlanmasının güçlüğü nedeniyle teslimatta gecikme yaşanabileceği belirtiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir