iPhone’cular Türkiye Finans, Android’ciler Yapı Kredi’yi seviyor

Mobil yazılım şirketi Pozitron’un “Türkiye’de Mobil Bankacılık Uygulamaları” başlıklı raporu, bankaların mobil uygulamalarını kullanıcı yorumlarına göre değerlendiriyor ve mobilde en başarılı uygulamaları müşterilerine sunan bankaları gözler önüne seriyor.

Google Play ve Apple AppStore’daki mobil uygulama mağazalarındaki kullanıcı yorumlarına göre değerlendirme yapan rapor, en beğenilen uygulamaları 5 üzerinden 3,5 ve üzeri puanla derecelendirilme, aldığı oyların yüzde 70’inin olumlu olması ve en az 50 kullanıcı yorumu barındırma kriterlerine göre belirliyor.

Söz konusu kriterlere göre Türkiye’nin en beğenilen iOS tabanlı mobil uygulamalarına sahip üç banka ve uygulamaları Türkiye Finans Katılım Bankası – Türkiye Finans Mobil Şube (4,50 puan, 650 oy, yüzde 93 oranında olumlu yorum), Türkiye İş Bankası – İşCep (4,40 puan, 9556 oy, yüzde 89 oranında olumlu yorum) ve Türk Ekonomi Bankası – CEPTETEB (4,20 puan, 1737 oy, yüzde 87 oranında olumlu yorum) olarak sıralanıyor.

En beğenilen Android tabanlı bankacılık uygulamalarını sunan banka ve uygulamalar ise sırasıyla, Yapı Kredi Bankası – Yapı Kredi Mobil Bankacılık (4,40 puan, 12047 oy, yüzde 93 oranında olumlu yorum), Akbank – Akbank Direkt (4,20 puan, 4588 oy, yüzde 87 oranında olumlu yorum) ve ING Bank – ING Bank Mobil (4,20 puan, 928 oy, yüzde 90 oranında olumlu yorum) olarak sıralanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir