iPhone’daki Siri, her sorana genelevin yerini gösterince Çinlileri kızdırdı

Yetkililer, kullanıcıların telefonun Siri adlı uygulamasına genelevlerin ve fuhuş yapanların nerede olduklarını sorduğunda 15 listelik cevap almasına tepki gösterdi

iPhone, Çinli yetkilileri kızdırdı. Çinli iPhone kullanıcılarının bu akıllı telefonu sıradan olmayan hizmetlerde kullanması kızgınlığın nedeni.

Çin medyasında yer alan haberlere göre, bazı kullanıcılar, iPhone’un ‘Siri’ olarak adlandırılan “sesli kişisel asistan” uygulamasını fuhuş yerlerini bulmak amacıyla kullanınca yöneticiler bundan rahatsız oldu.

Kullanıcılar Siri’ye genelevlerin veya fuhuş yapanların adreslerini soruyordu. iPhone’daki Mandarince sürümde bu soru sorulduğunda en az 15 seçenek listeleniyor.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, iPhone’un seks ticaretinde kullanılması uzun süredir Çin’deki sosyal medyanın en fazla ilgisini çeken konularındandı.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  İstanbul'un park sorununa Vodafone'dan akıllı çözüm

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir