İŞKUR’dan istihdam garantili Sosyal Medya Uzmanlığı kursu

Plato Meslek Yüksekokulu ve İŞKUR işbirliği ile yapılan 600 saatlik “Sosyal Medya Uzmanlığı” kursunu tamamlayanlara, düzenlenen tören ile sertifikaları İşkur İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun tarafından verildi.

İki yüz saati teorik, dört yüz saati pratik altı yüz saat olan  “Sosyal Medya Uzmanlığı” eğitimi Plato Meslek Yüksekokulu Balat yerleşkesinde yapılan tören ile sonlandı.

Plato Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen törene; İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Tolga Yazıcı, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Mustafa Melek, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. İbrahim Mete Doğruer, Yüksekokul Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Osman Nazif Hazinedar,  İŞKUR Beyoğlu Merkez Müdürü Cihan Kapucu ile Yüksekokul Öğretim Görevlileri ve kursiyerler katıldı.

Plato Meslek Yüksekokulu’nun uzman öğretim görevlileri tarafından verilen eğitim ile Temel HTML ve web sitesi yapımı, ara yüz tasarımı, grafik tasarımı, sosyal medya, sosyal medya uygulamaları, markalar için sosyal medya nasıl kullanılır, sosyal medya ile müşteri yönetimi, sosyal medyada blog ve bloggerların yeri, kurumsal blog oluşturmak ve yönetmek, sosyal medyada itibar ve kriz yönetimi,  sosyal medyada hukuk ve süreçleri, sosyal medyada yatırım geri dönüşü ve ölçümleme gibi konular üzerine eğitim alan yüz kursiyerden yetmiş beş kişi sertifika almaya hak kazandı.

Nitelikli eleman yetiştirmenin ve sektör ile üniversite işbirliklerinin önemini belirten Doğruer, Plato Meslek Yüksekokulu olarak sektör ile iç içe eğitim vermeye devam edeceklerini, bu bakımdan İŞKUR ile yeni projelere imza atabileceklerini vurguladı. Prof. Dr. İbrahim Mete Doğruer’in konuşması ile başlayan tören, Muammer Coşkun’un konuşması ile devam etti.

İŞKUR kurslarına 100.000’in üzerinde katılımın olduğunu ve kursiyerlerin % 44’ünün istihdam edildiğini vurgulayan Coşkun, üniversite mezunu oranının tüm işsizlerin % 11’ini oluşturduğunu da belirtti. Üniversite mezunlarında olduğu gibi meslek lisesi mezunlarının da tüm işsizlerin %11’ini oluşturduğunu belirterek mesleki eğitim alan kişilerin meslek sahibi olmalarının katkısı ile daha kolay istihdam edildiklerinin altını çizdi. Plato Meslek Yüksekokulu ile yeni eğitimlerle tekrar bir araya gelmeyi istediğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Tolga Yazıcı’nın katkılarından dolayı Muammer Coşkun ve Cihan Kapucu’ya plaketlerini takdim etmesi ile sertifika törenine geçildi. Muammer Coşkun, kursu birincilik ile bitiren Mustafa Hakan Çakan’ı tebrik edip sertifikasını verdi. Sertifika töreni kokteyl ile son buldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “İŞKUR’dan istihdam garantili Sosyal Medya Uzmanlığı kursu

    Müge TATLISERT

    (07 Şubat 2013 - 12:46)

    Benzer bir programda “Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi” tarafından düzenlendi, ben de eğitmen olarak bulundum projede.

    İstihdam çok güzel bir teşvik olsa da daha derinlemesine eğitimler verilmeli, ondan da öte “sosyal medya” yı gerçekten anlayan, anlatan bir meslek grubu oluşturulmalı.

    Bu çerçevede hareket edilmedikçe geçici işler olmaktan öteye gidilmesi çok zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir