İstanbul, ikinci kez FTTH Forum’a ev sahipliği yapacak

Turkcell Superonline’ın stratejik ortaklığında, IT ve telekomünikasyon konferansları konusunda uzman Portekiz merkezli Hansecom tarafından düzenlenen FTTH Forum 2013, 8-9 Ekim tarihlerinde Hilton Otel’de gerçekleştirilecek. FTTH Forum 2013’de, Türkiye ve dünyadan telekom operatörleri genişbant altyapının geleceğine ilişkin öngörülerini paylaşacak. Geleceğin akıllı şehirleri için şimdiden harekete geçen şirket ve belediyelerin temsilcileri çalışmalarını anlatacak. EMEA bölgesinin fiber optik teknolojiye ilişkin en önemli konferansı için 18 Eylül Çarşamba gününe kadar kayıt olanlar özel indirimlerden yararlanıyor.

EMEA bölgesinin sektöre ilişkin en önemli konferanslarından olan FTTH Forum, Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber çağını başlatan Turkcell Superonline’ın stratejik ortaklığıyla ikinci kez İstanbul’da düzenleniyor.  Lizbon, Barselona ve Budapeşte’nin ardından geçen yıl ilk kez fiber dünyasının başlıca şehirlerinden İstanbul’da gerçekleştirilen konferans bu yıl da 8-9 Ekim 2013 tarihlerinde Hilton Otel’de yapılacak.

Forumun ilk günü FTTH (eve kadar fiber) altyapılarının inşasında karlı ve sürdürülebilir stratejilerin inşasına ilişkin bir atölye çalışması gerçekleştirilecek. İkinci gün ise Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, telekom şirketlerine danışmanlık konusunda uzmanlaşmış Ventura Team’in kurucularından Richard Jones, akıllı şehircilik anlamında önemli projelere imza atan Amsterdam’da danışmanlık sunan Frans-Anton Vermast gibi isimler fiber ve faydaları konusunda deneyim ve öngörülerini paylaşacak.

“Fiber altyapının bize sunacağı yeni dünyanın ayak izlerini takip edeceğiz”

FTTH Forum’u düzenleyen Hansecom’un Genel Müdürü Hassan Claussen, konferansı ikinci kez İstanbul’da gerçekleştirmeye karar vermelerinde, Türkiye’nin canlı ve yenilikçi iletişim pazarının yanı sıra sektörde uluslararası düzeyde yön verici bir konumda bulunmasının rol oynadığını belirtti. Türkiye ve dünyadan önemli telekom operatörleri, bağımsız danışmanlar ve analistlerin bir araya gelerek, fiber optik teknoloji konusunda yenilikleri, çözümleri, en iyi uygulamaları paylaşacağını söyleyen Claussen, “FTTH Forum, evlere kadar fiber bağlantı konusunda teknik gelişmelerin üst düzeyde ele alınacağı bir etkinlik olmakla kalmayacak. Bu altyapının gelecekte bize sunacağı yeni dünyanın ayak izleri de bu etkinlikte takip edilecek. Özellikle akıllı şehirler oturumu bu konuda bütünsel bir bakış açısı sağlaması açısından son derece zihin açıcı olacak” dedi.

“Ülke olarak, geleceğin teknolojisinde söyleyecek sözümüz var”

FTTH Forum’un ikinci kez stratejik ortaklığını üstlenen Turkcell Superonline’ın Genel Müdürü Murat Erkan ise, bundan beş yıl önce başladıkları fiber yatırımları ile Türkiye’yi ışık hızında internet ile tanıştıran operatör olduklarını belirterek, sektörde uluslararası gelişmeleri ve trendleri yakından takip ettiklerini söyledi. Murat Erkan, “Vizyoner yatırımlarımız sayesinde altyapı konusunda çok önemli mesafe katettik. 75 ile değen 32 bin kilometrelik fiber altyapımızla, 12 ilde 1,5 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar 1000-Mbps hızında internet hizmetini götürdük. Bu yatırımlarla Türkiye’yi fiberde dünya ligine taşıdık. Türkiye’yi bu altyapı üzerinden sunulan hizmetler konusunda da bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bütün bunları yaparken geleceğin teknolojilerinin de İstanbul’da konuşuluyor, tartışılıyor olması bizce büyük önem taşıyor. Bu nedenle Turkcell Superonline olarak, sektörümüzün bölgemizdeki en önemli organizasyonlarından biri olan FTTH Forum’a bir kez daha stratejik ortak olduk. Geleceğin teknolojisine ilişkin söyleyecek sözü olan bir ülke olarak, böyle organizasyonlarda ev sahipliğini üstlenmemize katkıda bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Erken kayıt indiriminden faydalanmak için son 5 gün

Sektör profesyonelleri arasında bilgi ve deneyim alışverişi için önemli bir fırsat sunan konferansa 18 Eylül Çarşamba gününe kadar kayıt olanlar 250 Euroluk erken kayıt indiriminden yararlanıyor. Telekom operatörü çalışanları için ise yüzde 50’lik ekstra bir indirim sağlanıyor. Konferans ve kayıt konusunda ayrıntılı bilgi için www.ftthforum.net’i ziyaret etmek yeterli.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir