İstanbul TV Forum ve Fuarı başlıyor

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM), Türkiye’nin ilk, dünyanın en büyük TV endüstrisi organizasyonlarından biri olacak İstanbul TV Forum ve Fuarı için hazırlıklarını tamamladı. İstanbul TV Forum ve Fuarı, 20-21 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde…

Yayıncılık endüstrisine yön verenlerin ortak görüş ve desteğiyle hazırlanan İstanbul TV Forum ve Fuarı, yayıncılık endüstrisiyle ilgili kurum ve kuruluşların her yıl biraraya gelmesini sağlayacak. Uluslararası bir buluşma merkezi olma vizyonuyla gerçekleştirilecek İstanbul TV Forum ve Fuarı; “TV Market, Yayıncılık Fuarı ve Forum” olmak üzere üç ana etkinlik başlığı altında düzenlenecek.

TV Market bölümünde; uluslararası ticaret hacmi her geçen gün büyüyen sektörün gelişimine önemli ölçüde katkı sağlanması hedefleniyor. İçerik yaratıcısı, üreticisi, hak sahibi, TV kanalları ve alternatif dağıtım platformlarını bir araya getirecek bir bölüm olan TV Market, sektördeki en son trendlerin takip edilerek, yeni içeriklerin keşfedilebileceği networking, B2B ve stratejik işbirliği fırsatları sunacak.

Yayıncılık Fuarı bölümünde, ulusal ve uluslararası firmalar ile Türkiye’den ve 70’ten fazla ülkeden yayın kanallarının teknoloji satın alma yetkilileri bir araya gelecek. Bu fuar sayesinde, analog yayın sisteminden sayısal karasal yayıncılığa geçiş süreçlerine paralel teknolojik bir değişim sürecinin yaşandığı Türkiye’de, stüdyo, görüntü-ses-ışık ekipmanları ve aksesuarları, animasyon, 3D, depolama, IPTV, mobil TV ve ilgili son teknolojik ürünler yerinde incelenebilecek.

Forum bölümü, yayıncılık ve içerik dünyasına ilişkin uluslararası anlamda öne çıkan gündemi paylaşmayı ve ortak geleceğe ilişkin fikirler ortaya koymayı amaçlıyor. Konularında uzman dünyaca ünlü isimlerin katılacağı bu bölüm; yayıncı – yapımcı kuruluşları, sektörün tedarikçi şirketlerini, reklam verenleri, reklam şirketlerini, konuyla ilgili kamu yönetimlerini, üniversiteleri, sektör çalışanlarını bir araya getirecek.

RATEM’in öncülüğünde, TV endüstrisine yön verenlerin ortak görüş ve desteğiyle hazırlanan ve sektördeki en kapsamlı projelerden biri olan İstanbul TV Forum ve Fuarı ile Türkiye’nin yayıncılık sektöründeki gücü tüm dünyaya duyurulmuş olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir