İtalyan basım şirketi HP’yi seçti

Milano merkezli “talep üzerine baskı” uzmanı şirket halihazırda sahip olduğu HP T300 Renkli Mürekkep Püskürtmeli Baskı Makinesine yeni üretim araçları ekledi.

İtalya-Milano merkezli veri basım şirketi Rotomail Italia Spa HP T410 CWP baskı makinesini kullanmaya başladı. Rotomail Italia piyasa lideri bu teknolojiden faydalanarak müşterilerine talep üzerine baskı hizmetlerini en iyi şekilde sunma kararlılığını sergileyecek.

Rotomail bir HP T300 Renkli Mürekkep Püskürtmeli Web Baskı makinesi kullanmaya başladığı 2010 yılından beri HP’yi dijital baskı ortağı olarak tercih ediyor. Şirketin iki dijital mürekkep püskürtmeli baskı makinesi ve HP Indigo W7200 Dijital Baskı Makinesi, Rotomail’in doğrudan mektup ve kitap üretimine yönelik kapsamlı dijital becerilerini oluşturuyor.

Rotomail Italia Pazarlama Müdürü Alessandro Antonuzzo konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “HP T410 Renkli Mürekkep Püskürtmeli Baskı Makinesini seçmemizin sebebi HP T300’ün tüm cephelerde mükemmel sonuçlar üretmemizi sağlamasıdır. Bu yeni baskı makinesi aynı teknolojiye dayanıyor fakat daha hızlı çalıştığı gibi daha yüksek bir baskı kalitesi sunuyor. T410 Renkli Mürekkep Püskürtmeli Baskı Makinesi, baskı kalitesi ve üretkenlik söz konusu olduğunda kendi pazarındaki en iyi seçenek olarak öne çıkıyor.”

Rotomail dünyada tamamen renkli mürekkep püskürtmeli baskı teknolojisini kullanan ilk şirketler arasında ve halihazırda elektronik verilerden doğrudan renkli dijital baskı alan belli başlı Avrupalı üreticiler arasında yer alıyor.

“HP T serisi baskı makinelerinin özellikle esnekliğinden etkilendik” diyen Rotomail Italia Pazarlama Müdürü Alessandro Antonuzzo açıklamalarını şöyle sürdürüyor: “Bu baskı makineleri işleme yönelik baskıdan en yüksek kalitede kitap üretimine kadar değişken uygulamalar için kullanılabiliyor. Biz de T410 Renkli Mürekkep Püskürtmeli Baskı Makinesini finansal kurumlardan destek birim şirketlerine kadar değişen aralıktaki müşterilerimiz için renkli işleme yönelik iletişim materyalleri basmak için kullanacağız. Yine bu makine aracılığıyla patenti bize ait bitirme hattı ve HP’nin gereksinimlerimizi karşılamak için hızlı bir şekilde yerleştirdiği yazılım değişimi sayesinde aynı kağıt ağından farklı biçimlerde kitaplar basabileceğiz. Aynı işlevselliğe sahip HP Indigo W7200 Dijital Baskı Makinesi ile kapaklar basarak talep üzerine baskı sektöründeki mevcudiyet seviyemizi daha da artıracağız. Böylesine yüksek seviyede bir esneklikten çok memnunuz.”

HP T410, yüzde 100 oranda değişken veri içeriğini dakikada 5 bine kadar renkli sayfa ve neredeyse dakikada 7 bin tekli sayfa hızlarında bastırabiliyor. Tüm bunları 1066,8mm ölçeklenebilir ağ genişliği ile sunuyor. Makine 183m/dk seviyesine kadar hızda, ayda 140 milyon A4 formatında renkli görüntüler basabiliyor. HP T- serisi makineler yeni gelişmiş püskürtmeli mürekkep baskı başlığı teknolojisi ve kaliteden ödün vermeden yüksek hızda baskı yapmaya olanak tanıyan nano teknoloji pigment mürekkep ile donatılmış bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir