Jabra, Türkiye distribütörünü seçti

Mobil tüketici pazarına yönelik hands-free iletişim ürünleri geliştiren dünyanın lider kablosuz iletişim markası Jabra, ürünlerinin Türkiye pazarındaki dağıtımı için Datagate ile anlaştı.

Jabra’nın Türkiye’deki ulusal dağıtım platformunu genişletmeye ve güçlendirmeye yönelik stratejik kararı, 1992 yılından itibaren Index Grup bünyesinde faaliyet gösteren bilgisayar ve PC bileşenleri distribütörü Datagate Bilgisayar ile Jabra arasındaki işbirliği sözleşmesiyle sonuçlandı.

Jabra Türkiye Satış Müdürü Güngör Gündoğan, işbirliğiyle ilgili olarak, “Küresel başarımızın ve büyüme rakamlarımızın ardındaki en büyük güçlerden biri dağıtım ortaklıklarımızdır. Datagate’in telekom ve BT sektörlerinde elde ettiği dünya çapındaki başarıları ve sahip olduğu güçlü iş ağı, mevcut dağıtım projelerimizde benimsediğimiz ilkelerle kusursuz bir şekilde özdeşleşiyor. Bu da bizim Türkiye’deki müşterilerimize daha kolay ulaşmamızı ve onlara daha iyi hizmet sunmamızı sağlayacak” diyor.

Akıllı telefonların ve tabletlerin Türkiye’de çok kısa süre içerisinde benimsenmesi nedeniyle giyilebilir teknolojilere yönelik ilginin devam edeceği biliniyor. Günümüzde kullanıcıların sahip olduğu cihazlar telefon etmekten internette gezinmeye, sosyal medya platformlarına girmekten müzik dinlemeye ve oyun oynamaya kadar çok çeşitli faaliyetler için kullanılıyor. “İşte Jabra da bu noktada devreye giriyor çünkü biz, yalnızca hands-free ve ses aksesuarlarına odaklanan ender markalardan biriyiz” diyen Gündoğan, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Datagate’in saygın dağıtım ortaklarımızdan biri olmasından dolayı son derece mutluyuz ve Datagate ile birlikte Türkiye’deki müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda onlara en özgün ve gelişmiş çözümleri sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Datagate Türkiye Genel Müdürü Salih Baş ise distribütörlük sözleşmesiyle ilgili olarak görüşlerini şu şekilde dile getiriyor: “Jabra ile çalışacağımız ve portföyümüzdeki ürünlerimizi eşsiz Jabra çözümleri ile zenginleştireceğimiz için son derece heyecanlıyız. Bundan böyle nitelikli, iyi koordine olmuş ve yapılandırılmış dağıtım hizmetlerimiz Jabra’nın endüstri lideri, yenilikçi ve kaliteli kulaklık ve kablosuz hoparlör seçenekleriyle bir araya gelecek. Jabra ürünleri, Türkiye’nin telekom, BT ve bilgisayar donanımı pazarına yönelik dağıtım stratejimizi büyük ölçüde güçlendirecek.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir