Jennifer Lopez cep telefonu satacak

Ünlü pop şarkıcısı ve aktris Jennifer Lopez, ABD’deki Latin Amerikalılara hizmet vermek üzere 15 cep telefonu mağazası açacak. Viva Movil adlı mağazalar zincirinin çoğunluk hissesine sahip olan Lopez, ayrıca şirketin reklam ve yaratıcılık sorumluluğunu da alacak.

Kısaca J-Lo olarak da bilinen Lopez, teknoloji sektörüne giren ünlüler kervanına katılmış oldu. Son zamanlarda şarkıcı Alicia Keys, Blackberry telefonlarının reklam yüzü olmuş, ancak tweet atarken iPhone kullanması dikkat çekmişti.

Rapçı Dr. Dre ise Beats By Dre kulaklıklarıyla büyük başarı kaydetmiş, yüzmilyonlarca dolar ciro yapmıştı. Jennifer Lopez, ABD’de Latin Amerikalıların sayısının hızla arttığını ve bu büyüyen pazarda ihtiyaçlara cevap vermek gerektiğini söyledi.

BBC’nin haberine göre, uzmanlar, daha önce de ABD’deki Latin Amerikalılara hitap eden girişimlerde bulunulduğunu, ancak başarı kaydedilemediğini belirtiyor. İlk Viva Movil mağazası 15 Haziran’da açılacak; bunu Miami ve Los Angeles’teki mağazaların takip edeceği bildiriliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir