Kanser olan çalışanlara Samsung’dan tazminat

Samsung firma için çalışırken kanser olan çip fabrikası işçilerine tazminat ödeyeceğini açıkladı. Şirket, uzun süren anlaşmazlıkta, ilk kez özür yayınladı ve tazminat ödememek için başlattığı yasal süreçten çekildi.

Son açıklama, müzakerelerin tıkandığının ortaya çıkmasından sadece bir ay sonra, çatışmada anlaşmaya bir adım daha yaklaşıldığı şeklinde yorumlanıyor.

Ama Samsung’un CEO’su Kwon Oh-Hyun firmasında çalışmakla lösemi arasında doğrudan bir bağlantı olduğunu kabul etmedi.

BBC’nin haberine göre, Kwon şu açıklamayı yaptı: “Bizim üretim tesislerinde çalışan birkaç işçi lösemi ve ölümlere yol açan diğer bazı tedavi edilemez hastalıklardan muzdarip. Biz bu sorunu daha önce halletmeliydik; bunu yapmada başarısız olduğumuz için özür diliyoruz.”

Basın toplantısında Kwon, Samsung’un “samimiyet ve ciddiyet ile sorunu çözmeyi” umduğunu belirterek, “Mağdurlar ve ailelerine gereken tazminat verilecektir.” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir