Inno4Health

Karel, AB Inno4Health Projesi toplantısına ev sahipliği yaptı

Avrupa Birliği’nin önemli fonlarından bir tanesi olan ITEA tarafından desteklenen INNO4HEALTH projesi toplantısı Karel’in ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti.

IoT ve sağlık teknolojisi alanında önemli projeler gerçekleştiren Karel’in, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Mühendislik Direktörü Dr. Alper Sarıkan; bu tür uluslararası projelerin, tüm katılımcı paydaşlara katkı sunduğunu ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketi Karel olarak bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Covid sonrası en yoğun katılımın sağlanarak proje ekiplerinin tümünün bir araya geldiği İstanbul’daki toplantıya Hollanda’dan Phillips, TNO, Eindhoven University of Technology, Maxima Medical Center, IMEC, Thunderbyte, Sportbizz; Litvanya’dan Lithuanian Sports University, Optitecha, Kanada’dan Kinduct/Movlla, XCO, Rideshark , Portekiz’den University of Porto Faculty of Medicine, Instituto Superior de Engenharia do Porto, Romanya’dan BEIA ve Türkiye’den Karel, SRDC, ForteArge, Teknasyon ve Turkcell katıldı. Toplantıda proje partnerlerinin gerçekleştirdiği faaliyetler aktarıldı, ürünleştirme ve standartların oluşturulması konularının da ele alındığı gelecek dönem planları hazırlandı.

Inno4Health Projesi nedir?

Cerrahi müdahale öncesinde ve sonrasında hastanın sürecinin takibi, ayrıca sporculara ve antrenörlere bilgi sağlamak ve performansın optimize edilmesine yardımcı olmak üzere geliştirilmiş olan INNO4HEALTH projesi, kapsamlı veri toplama ve yorumlama, algılama teknolojileri ve IoT iletişim yetenekleri sunmak üzere yürütülüyor.

Video: Tek şarjla 70 gün | Logitech MX Anywhere 3 mouse incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Çalışanların konforunu artıracak yeni klavye: Logitech Wave Keys

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir