Karnaval’dan türkü radyosu: Gönül

Karnaval Media Group, dünyanın en çok dinlenen 7. dijital platformu Karnaval’da yepyeni radyosu Gönül’ün yayına başladığını duyurdu.

İstanbul Türkiye’nin lider radyo şirketi Karnaval Media Group’un ilk türkü radyosu Gönül yayın hayatına başladı. Dünyanın en çok dinlenen 7. dijital platformu olan Karnaval’ın 23. radyosu Gönül “Gönüller bir olsun…” diyerek tüm yörelerin türkülerini bir araya getiriyor ve aynı coğrafyanın farklı seslerini tek bir radyoda buluşturuyor.

Gönül’de, türküleri büyük kitlelerce sevilen sanatçı Hüseyin Turan’ın ünlü isimleri ağırlayarak, canlı performanslar gerçekleştirdiği program “Hüseyin Turan’la Gönülden” her Çarşamba akşamı dinleyicilere keyifli dakikalar yaşatıyor.

Gönül yayın akışında; derin güfteleri, duygulu okuyuşu ve sazıyla her çağın insanını etkileyen Neşet Ertaş’tan Aşık Veysel’e, Feryal Öney’den Tolga Çandar’a her nesle hitap eden türkücülerin hem orijinal eserleri, hem de farklı sanatçılar tarafından icra edilen aranjmanları yer alıyor. Geleneksel ve modern türkülerin bir arada sunulduğu Gönül’de, caz tınılarıyla türkünün harmanlandığı sentez çalışmalar da yer alıyor.

Trakya’dan Güneydoğu’ya Anadolu’nun tüm yörelerini barındıran Gönül, dinleyicilere ayrıca, Azerbaycan’dan Kırım türkülerine, İran ezgilerinden Rumeli tınılarına kadar geniş bir türkü yelpazesi sunuyor.

Karnaval Media Group Radyolar Genel Yayın Yönetmeni Burak Can, “Karnaval’ın geniş karasal ve dijital radyolar ağına bir yenisini daha ekliyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Karnaval dinleyicilerinin eksikliğini hissettiği, bizim de üzerinde uzun zamandır çalıştığımız 23. radyomuz olan Gönül ile hepimizin ortak sesi olan türkülerimizi dinleyicilerimizle buluşturuyoruz. Gönül’de, farklı kültür ve yörelerin özenle seçilmiş türkülerinden oluşan müzik yayının yanı sıra, müzik dünyasının türkü denince akla gelen en özel isimleri söyleşi ve canlı performanslarla dinleyicileriyle buluşuyor.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir