Kaspersky’den ‘Güvenli Para’ teknolojisi

Türkiye’de parayı yastık altında saklama modasını hala sürdürenler var. Büyüklerimizin güvenilir bulduğu bu çözüme karşılık, hırsızlar yastık altlarını çoktan keşfetmiş durumda. Parayı bu şekilde korumak, güvenli olmadığı gibi, rasyonellikten de uzak olduğu ortada.

Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab’in kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky, günümüzde kullanıcılara nakit paranın sanal paraya dönüştürülüp, faiz kazanabileceği banka türevi yerlere konulmasını öneriyor. Paranın bu şekilde korunması, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş işlemlerini de mümkün hale getiriyor.

Paranın sanallaşması, aynı zamanda güven altına alındığı anlamına gelmiyor. Eugene Kaspersky’e göre, sanal para ve kredi kartı hırsızlığı, günümüzde dünya genelini kapsayan bir ölçekte, ciddi ve gerçek bir sorun. Bu aynı zamanda, multi milyar dolarlık bir dönüşü olan, son derece organize ve düzgün işleyen bir suç sektörü.

Ülkemizde de bu hafta satışa sunulacak olan Kaspersky Internet Security (KIS 2013) ise özellikle sanal parayı korumak konusunda tüketicilere en güvenilir çözümü sağlıyor. Ürününün bu son sürümünde yer alan “Safe Money” (Güvenli Para) teknolojisi, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş işlemlerinizde sanal paranızı korumayı hedefliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir