Kaybolan anahtarınızı telefonunuz bulacak

İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde Nokia, akıllı telefon kullanıcılarının anahtar ve benzeri önemli eşyalarını kaybetmesini önlemeyi amaçlayan yeni bir ürün duyurdu.

‘Treasure Tag’ adı yeni ürün, kibrit kutusu büyüklüğünde bir cihaz. NFC veya bluetooth teknolojisiyle akıllı telefonla eşleştirilen ‘Treasure Tag’i daha sonra, kaybolmasını istemediğiniz cüzdan, anahtarlık, veya çantanıza takıyorsunuz.

‘Treasure Tag’ ile onu bağladığınız eşyanızın arasındaki uzaklık 40 metreyi geçerse alarm çalmaya başlıyor. Telefonunuzdaki ‘Treasure Tag’ uygulamasında bulunan harita sayesinde eşyanızın yerini tespit etmeniz mümkün.

cnbc-e’nin haberine göre, şimdilik sadece Nokia Lumia telefonlarla uyumlu olan bu aksesuar ilerde 3. Parti yazılımlarla iOS ve Android cihazlarda da kullanılabilecek. Treasure Tag’lerin fiyatının ise 30 dolar olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir