Keiretsu Forum, AveaLabs ile Türkiye’de

Özellikle Telekom sektöründe melek yatırım yapmak isteyenlerin en yeni adresi artık Keiretsu Forum – AveaLabs işbirliği olacak. İş dünyasının liderlerinden risk sermayedarlarına, birçok melek yatırımcıyı yeni yatırım imkânlarıyla buluşturan Keiretsu Forum İstanbul, AveaLabs’ın desteklediği şirketleri melek yatırımcılarla bir araya getirecek.

Avea, dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum’un İstanbul ayağının sponsoru oldu. AveaLabs tarafından desteklenen girişimcilerin başarılı olabilmesi için ihtiyaç duyduğu sermaye, yönlendirme, yetenek, teknoloji ve diğer kaynaklara erişimini kolaylaştıran Keiretsu Forum İstanbul sayesinde AveaLabs girişimcileri artık aradıkları melekleri daha çabuk bulacak.

Gerçekleştirdiği melek yatırımlarla geçtiğimiz Eylül ayından beri ülkemizdeki melek yatırımcılığın yönünü belirleyen Keiretsu Forum İstanbul, Avea ile yaptığı sponsorluk anlaşması ile melek yatırımcılar ve girişimcilere yeni buluşma kapıları aralamaya devam ediyor. Keiretsu Forum İstanbul, AveaLabs’in desteklediği şirketlere ulusal ve uluslararası ağını sunmanın yanı sıra, Keiretsu Forum İstanbul’a başvuran çekirdek aşamasındaki şirketleri de AveaLabs’e yönlendirecek. Bu işbirliğinin özellikle telekom sektöründeki girişimcilere yeni fırsatlar sunacağını belirten Keiretsu Forum İstanbul Genel Müdürü Aslı Işınak Gözören; “AveaLabs’in desteklediği melek yatırıma hazır şirketleri Keiretsu Forum’un global ağı sayesinde sadece yurt içinden değil, yurt dışından da sermaye ve mentorluk alma imkanına sahip olacaklar.”

Dünyanın en güçlü 20 ekonomisi içerisinde yer alan Türkiye’nin hak ettiği noktaya gelmesi için girişimciliğin desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken ve şirketlerin inovatif düşünceye yatırım yapmaları gerektiğini belirten Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin; “Bu işbirliğini yaptık çünkü, yeni nesil bir teknoloji şirketi olarak basit diye nitelendirilip gözardı edilen fikirlerin hayatı değiştirdiğini çok iyi biliyoruz. Facebook, Twitter ve Google bunlardan en popüler olanları. Dolasıyla bu işbirliğinin meyvelerinin sadece bilişim sektörüne değil; her sektöre damgasını vuracağına inanıyoruz. Çünkü yeniliklerin AR-GE çalışmalarının birer sonucu; dinamik girişimcinin ise ekonominin motorunun yakıtı olduğuna inanıyoruz. Ar-Ge merkezimizin çatısı altında faaliyet gösteren AveaLabs ve Kuluçka Merkezi bu amaç doğrultusunda faaliyet gösteriyor. Geçen ay itibari ile 5 şirket Kuluçka Merkezi’nden mezun oldu ve kendi kanatlarıyla uçmaya başladı. Onların geliştirdiği ürünlerimizle hem iş portföyümüze yeni iş ortakları ekledik; hem de onların büyümelerine katkıda bulunduk. Şimdi de Keiretsu Forum Istanbul ile yaptığımız işbirliğiyle AveaLabs’ın desteklediği şirketleri melek yatırımcılarla bir araya getirerek, projelerin büyümeleri için ihtiyaç duyduğu sermaye gibi önemli bir kaynağın bulunmasına yardım edeceğiz.”

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Nokia telefonlar Android'le geri dönüyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir