NVMe

Kingston yeni standart NVMe’yi ürünlerine entegre ediyor

Pcle tabanlı SSD’ler için bir komut ve özellik setini tanımlayan ve Türkçe’de “hızlı geçici olmayan bellek” anlamına gelen NVMe (Non-Volatile Memory Express) son zamanlarda teknoloji geliştiricileri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yeni geliştirilmiş teknoloji olmasına rağmen yavaş yavaş endüstri sektörünün vazgeçilmez standardı haline gelen NVMe teknolojisini Kingston gibi sistemlerin performansının artırılması noktasında ürünler geliştiren teknoloji şirketleri tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. NVMe aynı zamanda SSD depolama ürünleri yerine tasarlanmış PCIe yuvalarını kullanarak depolama arabirimi ile sistem CPU’su arasında iletişim kuran yüksek hızlı bir depolama teknolojisi olarak öne çıkıyor. Verimli bir performans ve uyumluluk gibi hedeflere ulaşmak için tasarlanan bu teknoloji geniş bir kurumsal ve istemci sistem yelpazesinde de kullanılabiliyor. NVMe yeni geliştirilmiş teknoloji olmasına rağmen yavaş yavaş endüstri sektörünün vazgeçilmez standardı haline geliyor.

NVMe ile Artan Depolama İhtiyacını Karşılanırken İş Akışlarını da İyileştiriliyor

Kingston Technology Company Inc’in Flash bellek iştiraki, bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Digital, Inc. NVMe teknolojisini ürünlerine entegre ederek sektörün artan depolama ihtiyacını ve iş akışını iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. Masaüstü bilgisayarlar, iş istasyonları ve yüksek performanslı bilgi işlem (High Performance Computing – HPC) sistemlerine yönelik tasarlanmış olan Kingston KC2500 ve Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD’ler, en yeni NVMe teknolojisini kullanarak güçlü bir sistem performansı ortaya koyuyor. SSD’lerin kompakt M.2 tasarımı veri depolama alanını artırarak alandan tasarruf sağlıyor bu sayede bilgisayarlara daha fazla esneklik kazandırılıyor. Kingston KC2000 3200/2200MB/s1’e kadar okuma/yazma hızı sağlarken, Kingston KC2500 ise, 3.500/2.900MB/s1’ye varan okuma/yazma hızına ulaşıyor. Kington KC2500 ve Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD’ler mükemmel bir dayanıklılığa sahip olması dolayısıyla (HPC) sistemlerinde iş akışlarının verimini artırmış olmanın yanı sıra müşterilerin artan depolama alanı ihtiyaçları için gereken esnekliği de sunuyor.

İşletim Sistemi İş Yükünün Yanı Sıra Ön Bellekleme ve Veri Günlükleme İş Yükünü Ortadan Kaldırıyor

Kurumsal sunucular için tasarlanmış olan Kingston Data Center DC1000B, 64-katmanlı 3D TLC NAND ile en yeni Gen 3.0 x 4 PCIe arayüzünü kullanan, yüksek performanslı bir M.2 (2280) NVMe PCIe SSD olarak ön plana çıkıyor. M.2 NVMe SSD’ler veri merkezlerinde, çok büyük bir öneme sahip olan önden yüklemeli sürücü bölmelerini veri depolama amacıyla ayırarak sunucuların açılışında üst düzey verimlilik sağlıyor. Kingston Data Center DC1000B, işletim sistemi iş yükünün yanı sıra ön bellekleme ve veri günlüklemenin ekstra yazma iş yükünü kaldıracak şekilde daha yüksek dayanıklılıkta (5 yıl için 0,5 DWPD) olacak şekilde tasarlanıyor. Kingston Data Center DC1000B, uzun süre güvenilirliği garantilemiş olmanın yanı sıra istemci SSD’lerinde genellikle bulunmayan kurumsal seviye performans tutarlılığı ve düşük gecikme süreleri sağlanıyor. SSD 240GB ve 480GB kapasitelerde geliştiriliyor.

Daha Hızlı Yükleme, Daha Az Güç Tüketimi ve Daha Az Isı Üretimi Sağlanıyor

Amaca özel sistem üreticileri, kendin-yap sistem birleştiricileri ve PC yükseltmeleri için tasarlanmış olan Kingston A2000 NVMe PCIe SSD, etkileyici performansa sahip uygun maliyetli bir veri depolama çözümü olarak geliştiriliyor. Tek taraflı ince M.2 tasarıma sahip Kingston A2000, bir Ultrabook’a ya da küçük form faktörlü PC (SFF PC) sistemine takıldığında tam potansiyelinde çalışıyor. Kingston A2000, SATA SSD’lere göre 3 kat daha fazla performansı ile daha hızlı yükleme, daha az güç tüketimi ve daha az ısı üretimi sağlıyor.

Otomobilde telefonunuzu kablosuz şarj edin | Celly Pro Mount incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir