Kredi kartını 10 dakikada basıp teslim ediyor

Azerbaycan’ın en büyük kredi kartı basım hizmeti sağlayıcılarından Milli Kart ile Cardtek Group işbirliğinde projelendirilen ve hayata geçirilen Anında Kart Basım hizmetinin, Azerbaycan bankalarına kurulmak üzere hazırlıkları tamamlandı. Cardtek Group şirketi SmartSoft’un önemli ürünlerinden biri olan PALMARIS Anında Kart Basım Sistemi Milli Kart’ın Azerbaycan’daki processing merkezinde kurulumu tamamlanarak Milli Kart’ın müşterisi olan bankalara anında kart basım hizmeti sunulmaya başlandı. Sisteme ilk olarak Azerbaycan Sanayi Bankası (ASB) dahil oldu. ASB, artık şubelerine kredi kartı başvurusu için gelen müşterilerine kartlarını anında teslim ediyor.

Cardtek Grup, Milli Kart ve ASB iş birliği ile gerçekleşen proje Azerbaycan’ın ilk anında kart basım sistemi olma özelliğini taşıyor. Bu proje ile Milli Kart, müşterisi olan bankaların kart aktivasyon oranlarını artırmayı hedeflerken toplu kart basım dağıtım süreçlerinde karşılaşılan gecikme, kayıp, kart teslim alınamama gibi kart kullanım oranlarını düşüren sebepleri de minimize etmeyi planlıyor.

PALMARIS Anında Kart Basım Sistemi, çoklu-uygulama desteğine sahip altyapısı ve kolay entegrasyon noktaları ile bankaların sisteme hızlı ve kolay bir şekilde dahil olmalarına olanak tanıyor. Tüm güvenlik gereksinimlerinin uçtan uca sağlandığı sistem, performansıyla da dikkat çekiyor. Şubede kart basım işleminin başlatılmasından itibaren bir kart yaklaşık 40 saniye içinde kişiselleştirilerek kart sahibine teslim edilebiliyor.

Bu proje sayesinde Azerbaycan’da ilk anında kart basım hizmeti sunan firma olduklarını dile getiren Milli Kart Genel Müdürü Calal Orucov, Cardtek Group ile birlikte projeyi kısa sürede hayata geçirmekten dolayı mutlu olduklarını ve Azerbaycan pazarındaki kart sayısının ve kullanımının artışına önemli bir katkıda bulunacaklarını belirtti.

Projenin ilk uygulanacağı banka olan Azerbaycan Sanayi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hasan Badalov bu sistemle artık müşterilerinin kartın basımı sırasında oluşan uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırdıklarını ifade ederken “Şubeye gelen müşterilerimiz kart başvurusunun alınması, onaydan geçmesi ve basılmasını da göz önünde bulundurursak yaklaşık 10 dakika içinde kredi kartlarına sahip olabilecekler. Amacımız, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkartmak” dedi.

İlginizi çekebilir:  Murat Dalkılıç, Youtube'da 21 milyonla rekor kırdı

Azerbaycan’a taşıyan Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel de proje hakkında şöyle konuştu: “Bugün dünyanın pek çok ülkesinde bir çok banka ve processing merkezi tarafından kullanılmakta olan PALMARIS Kart Basım Sistemi ile yılda 70 milyonun üzerinde kartın kişiselleştirilmesi  gerçekleştiriliyor. Milli Kart ile işbirliğimiz sayesinde Azerbaycan’da bankaların kart basım ve teslim süreçlerine hem ekonomik hem de işlevsellik anlamında büyük katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Cardtek Group tüm dünyada gerek çipli kart teknolojileri ve kart basım hizmetleri gerekse NFC teknolojileri üzerine çözümler geliştirmeye ve büyümeye devam ediyor. Azerbaycan’ın da bu teknolojilere geçişini sağlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir