Kurumların tercihi “Metro Ethernet”ten yana

TurkNet’in kendi altyapısı üzerinden sağladığı Metro Ethernet hizmeti, piyasadaki en uygun fiyatlı kampanyasıyla kurumların büyük ilgisini görüyor. Metro Ethernet bağlantısının yüksek yükleme (upload) kapasitesi sayesinde, kurumsal kullanıcılar interneti daha etkin ve hızlı bir şekilde kullanabiliyor.

Yaptığı yeniliklerle Türkiye’de internet algısını değiştiren TurkNet’in Metro Ethernet hizmeti büyük ilgi görüyor. Daha çok ev kullanıcılarının ihtiyaçları esas alınarak tasarlanan ADSL hizmetinin veri yükleme (upload) tarafındaki düşük hızı hem veri göndermeyi zorlaştırıyor hem de veri indirme (download) kapasitesini olumsuz etkiliyor. Kurumlar, tüm dünyada kullanımı son üç yılda yüzde 65 artmış olan Metro Ethernet’e geçmeye devam ediyor.

TurkNet’in şirketlerin daha hızlı ve simetrik internet ihtiyaçları için geliştirdiği Metro Ethernet hizmeti, 5 Mbps’ten Gb’lere varabilen yüksek hızlarda erişim sağlıyor. Bunu kendi altyapısı üzerinden sunan TurkNet, böylece sürecin her aşamasını kontrol altında tutabiliyor.

Hız avantajının yanı sıra sunulan SLA (Hizmet Seviyesi Taahhüdü) ile sürekliliği ve güvenliği de garantileyen TurkNet Metro Ethernet teknolojisi, data, ses, görüntü, vb. her türlü paketi aynı hat üzerinden kaliteli bir şekilde taşıma imkânı tanıyor. 7/24 Cisco sertifikalı teknik destek ekibine erişim ve kurumsal müşteri yöneticisi yaklaşımı, satış sonrasında da Metro Ethernet hizmet kalitesini en üst seviyelere taşıyor.

TurkNet, fiber optik ve YAPA yatırımlarını birleştirerek tüm Türkiye genelinde yaygın, yüksek hızlı, simetrik Metro Ethernet hizmeti sunmayı hedefliyor.

Metro Ethernet kimler için ideal?

Metro Ethernet, iş ve uygulamalarından dolayı yüksek ve simetrik (download hızının upload hızını etkilemediği) bant genişliğine ihtiyaç duyan, birden fazla ADSL hattını yönetmekle uğraşmak istemeyen, fiyat/performans ilişkisini önemseyen tüm işletmeler için en ideal internet erişimi çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

Metro Ethernet hizmeti, özellikle orta ve büyük ölçekli şirketler (5+ çalışan), kamu kurum ve kuruluşları, finans kurumları, plaza ve alışveriş merkezleri, büyük oteller, turizm merkezleri, hastaneler, üniversiteler, teknoparklar, serbest bölgeler, organize sanayi bölgeleri ve içerik sahibi işletmeler (ajanslar, hukuk büroları, vb.) için ideal.

İlginizi çekebilir:  Facebook'un kalbi tekledi

Metro Ethernet’in diğer internet teknolojilerine göre avantajları neler?

  • Yedeklilik: Hizmet “kendi içinde” yedekli. Bir portun gitmesi durumunda trafik, diğer portlardan akmaya devam ediyor.
  • Hızlı Kurulum: Kapsama alanındaki bir lokasyonda bina giriş izni, ek kablolama ile uğraşmaya gerek kalmaz. TurkNet 2 hafta içinde kurulum sözü veriyor.
  • Simetrik Erişim: Eşit indirme (download) ve yükleme (upload) hızı.
  • Kurumsal Teknik Destek: En az CCNA sertifikasına sahip mühendislerden oluşan, hızlı ulaşılan ve hızlı çözüm üreten teknik destek.
  • Yönetilen hizmet: Kurulum, aktivasyon, cihaz maliyeti içermeyen, tamamen TurkNet tarafından yönetilen sorunsuz hizmet.
  • Network yönetiminde kolaylık: Esnek ve çok hızlı şekilde hız artırımı yapılabilir. Yüksek bant genişliği sayesinde her türlü veri (data, ses, video) sorunsuzca aktarılır. QoS (trafik önceliklendirme) mevcuttur.
Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir