Kuveyt Türk, BudgetPort çözümüyle verimliliğini artırdı

Microsoft Office Excel tabanlı Budgetport çözümüyle Kuveyt Türk Katılım Bankası sağlam, etkin ve doğru bir bütçeleme sistemine geçiş yaptı.

Türkiye’nin ilk katılım bankalarından biri olan yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 265 olan şubeye sahip Kuveyt Türk, BT ihtiyaçlarına yönelik olarak Microsoft Office Excel tabanlı Microsoft .NET platformunda geliştirilen BudgetPort uygulamasını tercih etti. Böylece şirket çalışanlarının bütçe veri giriş operasyonlarının yanı sıra departman veya şube bazında kendi bütçelerini, Microsoft Excel üzerinden hızlı, esnek ve kolay bir şekilde yapmalarına olanak sağladı.

Kuveyt Türk, BudgetPort sistemini kullanmaya başlamasıyla hem iş birimlerinin hem de teknik ekibin pek çok ihtiyacına çözüm sağladı. Sistemin özellikle iş birimlerinden gelen talep ve isteklere uygun olarak konumlandırılması çalışanlar tarafından hızla benimsenerek kullanılmasına imkan verdi. Böylece iş süreçlerinde istenen verimlilik sağlanmış oldu.

Kurum Genelinde Veri Bütünlüğü Sağlandı

Kuveyt Türk Veri Ambarı ve İş Zekâsı Birim Yöneticisi İlhami Doğan, projenin hayata geçmesi sürecindeki iş birliğini ve sonuçlardan duydukları memnuniyeti şu sözlerle ifade etti:

“BudgetPort, Microsoft Excel üzerinde çalışan kullanıcı arabirimi sayesinde Bütçe ve Finans departmanından tam not aldı. Çözüm özellikle iş birimlerinden gelen talep ve isteklere uygun olarak konumlandırıldı. Bu bağlamda BudgetPort’un tüm ihtiyaçlarımızı ve beklentilerimizi karşıladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Böylece kurum genelinde veri bütünlüğünü sağlamak için, bütçe omurgasında birçok uygulamayı birleştirmiş olduk.”

Microsoft Türkiye Bulut ve İş Platformu Ürün Yöneticisi Gökben Utkun, Kuveyt Türk tarafından tercih edilen BudgetPort çözümüne dair şunları söyledi:

“Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın, Microsoft Excel üzerinde çalışan BudgetPort uygulamasını tercih etmesi çalışanlara avantaj sağlayarak onları yeni bir uygulama öğrenme zorunluluğundan kurtardı. BudgetPort’un bu özelliği kurum için ek bir eğitim maliyetini önledi ve çalışanların yeni sisteme uyumla çalışmasını sağladı. Dolayısıyla, bu özellik projenin çalışanlar tarafından sahiplenilmesinde önemli bir etki yarattı. BudgetPort’un Kuveyt Türk açısından avantaj sağlayan bir özelliği de kendi içerisinde Active Directory ile entegre yetkilendirmeye sahip olması.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir