League of Legends’ta kayıtlı oyuncu 70 milyon [İnfografik]

Riot Games, yapımcısı olduğu League of Legends’ın oynanma istatistiklerini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde yapılan araştırmanın ardından şimdi de tüm dünya çapında oyun platformları, haber siteleri, medya ve video paylaşım siteleri kaynak alınarak yapılan araştırmaya göre League of Legends, dünyanın en çok oynanan online PC oyunu oldu.

Her ay ortalama 32 milyon oyuncunun League of Legends oynadığı ve günlük aktif oyuncu sayısının 12 milyon olduğu belirtilen açıklamada dünya çapında League of Legends’ın oynanma saatinin ise aylık 1 milyar saati geçtiği ifade edildi.

145 ülkeden milyonlarca oyuncunun, çok oyunculu online savaş arenası oyunu League of Legends’ı her gün oynadığı belirtilen açıklamada, milyon dolarlık ödül havuzundan büyük miktarlarda ödül kazanabilmek için rekabetin yüksek olduğu turnuvalar yapıldığı da hatırlatıldı.

AŞAĞIDA RIOT GAMES TARAFINDAN HAZIRLANAN İNFOGRAFİĞİ GÖREBİLİRSİNİZ:

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir