Lenovo, 1 milyon akıllı telefon sattı

Lenovo Group’un, 2014 ikinci çeyrek sonuçları; yıldan yıla %18 artışla 10.4 milyar dolar gelir ve %22 artışla 264 milyon dolar vergi öncesi kazanç olarak açıklandı.

Lenovo’nun geçen yıla oranla kazancını %23 artırarak 214 milyon dolara ulaşması, pazar payı ve finansal performans anlamında bir kilometre taşı oldu. Lenovo rekor büyümeyle PC pazarında %19.4 pazar payına ulaşarak dikkat çekerken, ayrıca telefon pazarında da güçlü bir yükseliş gösterdi.

Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa/Orta Doğu/Afrika (EMEA) bölgesinin bu çeyrekteki geliri ise 2.8 milyar dolara ulaştı ve Lenovo’nun toplam gelirinin %27’sini oluşturdu. EMEA bölgesi, PC payında rekor kırarak ilk kez dizüstü bilgisayar alanında liderliğe yükselirken, akıllı telefon sevkiyatında da 1 milyon cihazı aştı.

Lenovo CEO’su Yuanqing Yang ise konuyla ilgili ; “Rekor PC payımız, dünya çapında tablet pazarında ilk kez 3. sırada yer almamız ve daha da önemlisi akıllı telefon pazarında 4. sırada olmamız, bu çeyreği Lenovo için bir kilometre taşına haline getirdi. Motorola Mobility ve IBM’in satışlarının da sonuca yaklaşmasıyla büyümek için fırsatların arttığını görüyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir