LG ürünlerine CarbonFree sertifikası

LG, ürünlerinden altısına verildiğini açıkladığı CarbonFree sertifikası ile, karbon ayak izini azaltma stratejisinin etkinliğini de teyit etti. LG’nin düşük karbonlu cihazlar sektöründeki çalışmalarına paralel olarak bazı ürünlerine küresel ısınma ile mücadele konusunda dünyanın önde gelen örgütlerinden Carbonfund.org Vakfı tarafından CarbonFree sertifikası verildi.

CarbonFree sertifikası alanürünler arasında LG Optimus G akıllı telefon, OLED TV, çamaşır makinesi, buzdolabı, elektrikli süpürge ve monitör bulunuyor. Sertifikalandırılan ürünler, sertifika süreci kapsamında üretimden nakliyeye, kullanımdan nihai olarak bertaraf edilmelerine kadar tüm üretim süreci boyunca karbon ayakizlerinin belirlenmesi amacıyla etraflı bir yaşam döngüsü analizine tabi tutuldu.

“Çevre konusunda sorumlu bir şirket olarak, piyasaya enerji tasarruflu ürünler sunma taahhüdümüzü daha da güçlendirdik,” diyen LG Electronics Teknoloji Yöneticisi Dr. Skott Ahn, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak, bunun bir sürat koşusundan ziyade bir maraton olduğunu ve halen önümüzde kat etmemiz gereken uzun bir yol bulunduğunu dabelirtmeliyim. Bu yarışta harika bir başlangıç yaptığımız için mutluyuz.”

2011 yılında da, ürünlerinden yedisine Carbonfund.org Vakfı tarafından CarbonFree statüsü verilen LG ürünleri, 8-11 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’da düzenlenecek olan 2013 CES Fuarı’nda bulunan 8204 numaralı LG standında sergilenecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir